wtorek, 7 maja 2024r.

Punkt w Suwałkach

Siedlecka Pogoń zremisowała w Suwałkach z miejscowymi Wigrami 1:1.Wyjściowy skład siedleckiej Pogoni był bardzo zaskakujący. Od pierwszych minut na boisku zameldowali się Rafał Kosiec i Adam Czerkas, którzy przez ostatnie tygodnie byli kontuzjowani. W składzie znalazło się też miejsce dla Bartłomieja Dołubizny.

Spotkanie w Suwałkach w pierwszej połowie miało wyrównany przebieg, choć więcej z gry mieli gospodarze. Już w 3 minucie okazję na bramkę miał Patryk Gondek, lecz piłka zamiast do bramki, powędrowała na rzut rożny. Kilka minut później odpowiedział Krystian Wójcik strzałem z rzutu wolnego, jednak piłkę złapał Karol Salik. Po kilku niegroźnych akcjach z obu stron kibice wreszcie doczekali się bramki. W 23 minucie po dośrodkowaniu Damiana Sobolewskiego Maciej Kisiel z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Siedlczanie dążyli do remisu i w końcówce pierwszej połowy udało się strzelić gola. Po szybkiej kontrze piłkę do bramki Salika skierował Michał Steć.

Po zmianie stron widowisko przy zapalonych jupiterach nie zachwycało. Atakowali suwałczanie, a na kontry czyhał zespół biało-niebieskich. W 59 minucie Paweł Omilianowicz i Krystian Słowicki stworzyli idealną okazję na bramkę, jednak nie udało się zmienić rezultatu spotkania. Kilka razy szansę otrzymywał Czerkas, ale zabrakło skuteczności. W 78 minucie doskonałą okazję miał Steć, jednak powstrzymał go jeden z defensorów. Gospodarze w 87 minucie mogli postawić kropkę nad i, jednak piłka po strzale Roberta Wesołowskiego trafiła w poprzeczkę.

29.09.12, 18:00 – Suwałki

II liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Maciej Kisiel 23 – Michał Steć 44

Wigry: Karol Salik – Paweł Pianka, Paweł Omilianowicz (60 Jakub Cesarek), Alexandre Kotoian, Maciej Kisiel, Patryk Gondek (80 Tomasz Tuttas), Krystian Słowicki, Adam Pomian (70 Robert Wesołowski), Łukasz Sołowiej, Damian Sobolewski, Mariusz Łapiński

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Rafał Augustyniak, Marcin Nowak, Przemysław Rodak, Michał Steć  (78 Kacper Starek) – Rafał Kosiec, Chinonso Agu (65 Adrian Dziubiński), Bartłomiej Dołubizna, Krystian Wójcik, Piotr Wasikowski (63 Jacek Kosmalski) – Adam Czerkas

Żółta kartka: Jacek Kosmalski 73

Sędzia: Maciej Lewicki (Gdańsk)

źródło: własne / Suwalki24.pl