piątek, 14 czerwca 2024r.

Kolejni Budowlani pokonani (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni kontynuują zwycięski marsz. W 4 kolejce siedlczanie wygrali z Budowlanymi Lublin.

 

Mecz z Budowlanymi Lublin miał wiele podtekstów. W stolicy Lubelszczyzny grało kilku aktualnych Pogonistów, a w podwójnej roli (trenera i zawodnika) występował w tym klubie trener biało-niebieskich Stanisław Więciorek. Wszystkie smaczki zeszły na dalszy plan w momencie pierwszego gwizdka sędziego.

Pojedynek zaczął się podobnie jak poprzednie domowe spotkanie, z Orkanem, czyli od prowadzenia gości. Budowlani atakując prawą stroną zostali zatrzymani, ale po przeniesieniu gry na przeciwną flankę dopięli swego i przyłożyli. Stan meczu wyrównał Norbert Kargol po efektownym i ofiarnym rzucie w pole punktowe przeciwników. Chwilę później Pogoń wyszła na 7-punktowe prowadzenie. Robert Pawelec znakomicie przechwycił piłkę na środku boiska i pognał do końcowej linii przez nikogo nieatakowany. Po chwili podwyższył Tomasz Gasik. Siedlecki kopacz był także bohaterem kolejnych akcji. Najpierw po pięknej akcji przyłożył, by po chwili skutecznie podwyższyć. Kolejne przyłożenie, niezwykle cenne, było zasługą Kargola. Indywidualna szarża Pogonisty doprowadziła go na 5 metr przed polem punktowym, tam oddał piłkę Łukaszowi Powałce, któremu nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności. Gasik podwyższył wynik na 26:5, z takim rezultatem ekipy schodziły do szatni na przerwę.

Uprzedzając fakty, druga połowa została przespana przez siedlczan. Lublinianie zaliczyli dwie bardzo podobne akcje 5+2. Dłuższy okres przewagi w polu obronnym Pogonistów kończył się przyłożeniem i podwyższeniem. Na szczęście, przewaga siedlczan z pierwszej połowy umożliwiła odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu. Dodatkowo po zdobyciu punktu bonusowego za 4 przyłożenia Pogoń umocniła się na fotelu lidera.

Na kolejny rozdział ligowych zmagań trzeba będzie poczekać do weekendu 13/14 października. Już w najbliższy weekend, niejako na pocieszenie, siedlczanie wyjadą do Krakowa na mecz Pucharu Polski z I-ligową Juvenią.

 

Galeria zdjęć z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

Wideo z meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

 

30.IX.12, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 26:19 (26:5)
Punkty dla Pogoni: Gasik 11 (P, 3 Pd), Kargol 5 (P), Pawelec 5 (P), Powałka 5 (P).
Pogoń: 1. Sebastian Mróz, 2. Adrian Chróściel, 3. Nika Pataraia, 4. Łukasz Powałka (52, 17. Dawid Dybowski), 6. Maciej Panasiuk, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Dawid Lorentowicz (70, 19. Bartosz Stelęgowski), 10. Tomasz Gasik, 11. Paweł Plichta, 12. Robert Pawelec (72, 21. Alexandre Manjawidze), 13. Paweł Piwnicki, 14. Mateusz Lament, 15. Bartek Nasiłowski.
Żółta kartka: Plichta

Pozostałe wyniki:
Lechia Gdańsk – Posnania 52:26
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 33:27
AZS AWF Warszawa – Orkan Sochaczew 14:17

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;