czwartek, 18 lipca 2024r.

Premiera – Rugby w Paprotni

Rugby powoli zdobywa powiat siedlecki, szkoleniowcy Miejskiego Klubu Rugby przeprowadzili pierwszy trening w Paprotni, drużyna wystartuje w Lidze Gimnazjalnej.

 

Wszystko dzięki zaangażowaniu pana Ireneusza Mirońskiego, nauczyciela wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Paprotni. To druga drużyna z powiatu, po gimnazjum w Iganiach Nowych, która zgłosiła się i wystartuje w Gimnazjalnej Lidze Rugby Tag.

Spotkanie z kandydatami do reprezentacji szkoły rozpoczęła krótka prelekcja o dyscyplinie, przepisach gry i historii rugby w Siedlcach. Następnie rozpoczęto trening ukierunkowany na grę w rugby tag zakończony grą szkoleniową w pełnych składach. Większość zawodników z owalną piłką spotkało się po raz pierwszy, a mimo to dobrze radzili sobie w tej uproszczonej wersji rugby. Po zajęciach uczniowie dzielili się pozytywnymi wrażeniami jakie wywarła na nich gra w rugby tag deklarując udział w treningach prowadzonych w szkole jak też turniejach ligowych.

Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2012/2013 rugby zostało przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach włączone do systemu rywalizacji międzyszkolnych na szczeblu gimnazjów. Za udział w turniejach szkołom będą przyznawane punkty decydujące o pozycji danej placówki w roku szkolnym. Początek rozgrywek 19 października.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;