wtorek, 7 maja 2024r.

Czwarty mecz bez porażki (multimedia)

Siedlecka Pogoń kontynuuje passę meczów bez porażki. Dzisiaj na własnym stadionie biało-niebiescy pokonali Resovię 3:0.

Mecz miał wyrównany przebieg. Pierwszą groźną akcję przeprowadził zespół gości, gdzie po strzale z woleja Marcina Juszkiewicza piłka poszybowała dwa metry nad bramką. W 7 minucie Damian Buczyński po złym podaniu Marcina Nowaka i poślizgnięciu się Przemysława Rodaka znalazł się sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem, ale świetną interwencją popisał się siedlecki golkiper. W 11 minucie Adam Czerkas wpadł z piłką w pole karne, a tam nie przepisowo powstrzymywał go Konrad Domoń i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Kilka minut później po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika piłkę głową trącił Adrian Dziubiński, a ta przeleciała obok słupka. W 28 minucie Pogoń zdobyła drugą bramkę. Po rzucie rożnym bitym przez Michała Stecia piłka dostała się pod nogi niekrytego Marcina Nowaka, który umieścił ją w siatce. Przyjezdni próbowali strzelać z dystansu na bramkę podopiecznych Piotra Szczechowicza, jednak bez skutku. Najpierw niecelnym strzałem popisał się Michał Ogrodnik, a za chwilę Tomasz Ciećko trafił w ręce Kozaczyńskiego juniora. W 42 minucie siedlczanie powinni zdobyć trzecią bramkę, ale po wyłożeniu piłki przez Czerkasa Wójcik nieczysto trafił w piłkę i strzelił obok słupka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy okazję na kontaktowego gola miał Damian Buczyński, którego strzał z woleja w pięknym stylu obronił bramkarz Pogoni.

Na początku drugiej połowy znów okazję na gola miała Resovia. Błąd Michała Stecia, dośrodkowanie i strzał Buczyńskiego, po którym piłka poszybowała wysoko nad bramką. W 59 minucie siedlczanie mieli drugi w tym meczu rzut karny. Rajd Piotra Wasikowskiego przerwał faulem jeden z defensorów z Rzeszowa i jedenastkę po raz drugi w tym meczu wykorzystał Adam Czerkas. Goście próbowali zdziałać coś strzałami z dystansu, jednak nic z tego nie wyszło. W 70 minucie po podaniu Rafała Jędrzejczyka Czerkas strzelał po dalszym słupku, jednak niecelnie. Dziesięć minut później w odwrotnej sytuacji Jędrzejczyk posłał piłkę za linię końcową. Okazję na honorowego gola dla swojego zespołu miał jeszcze Wiesław Kozubek, ale strzelając głową nie zaskoczył bardzo dobrze broniącego w tym meczu Kozaczyńskiego juniora. W końcówce Pogoń grała mądrze w defensywie i utrzymała wynik do końcowego gwizdka sędziego.