piątek, 3 maja 2024r.

SMS lepszy po dogrywce

Koszykarki MKK Siedlce przegrały po dogrywce w Łomiankach z miejscowym SMS PZKosz 83:87.

Zarówno siedlecki MKK, jaki i gospodynie sobotniego spotkania miały po 2 kolejkach na koncie 2 wygrane, więc wygrana w tym meczu dawała jednej z drużyn fotel lidera. Niestety, górą okazały się młode zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale po kolei.

Mecz dobrze rozpoczęły siedlczanki, które wyszły na prowadzenie 7:0. SMS wziął się do odrabiania strat i doprowadził do wyniku 11:11. Od tego momentu znowu przewagę optyczną uzyskał MKK. Na koniec kwarty przewaga naszych wróciła do 7-punktowej przewagi uzyskanej na początku spotkania (22:15). Po krótkiej przerwie pomiędzy ćwiartkami coraz odważniej zaczęły sobie poczynać gospodynie. SMS wygrywał walkę na tablicy MKK i kilka razy zapunktował z najbliższych odległości. Przez ponad pół kwarty jedynymi punktami rzuconymi przez nasz zespół były dwie trójki Weroniki Toporowskiej. Słaba skuteczność rzutowa doprowadziła do tego, że rywalki odjechały na 10 punktów. Siedlczanki pokazały jednak klasę i po kilku dobrych akcjach odrobiły stratę, ale schodziły na przerwę przegrywając 42:43.

Przerwa w meczu nie przeszkodziła uczennicom, które wciąż bardzo dobrze się prezentowały. Toporowska i Małgorzata Jurkowska dały im szybką naganę trafiając 3 razy zza linii 6,75 m. MKK prezentował się dobrze w rzutach z dystansu i półdystansu, natomiast SMS wygrywał walkę pod tablicami. Tak odmienne atuty wyszły na korzyść ekipie spod Warszawy, która wyszła na 5-punktowe prowadzenie 65:60. Siedlczanki robiły co mogły, ale prowadzenie wypracowane przez gospodynie utrzymywało się. Na domiar złego grająca świetne zawody Jurkowska (21 punktów, 10 zbiórek) musiała opuścić parkiet po 5 faulach. Trenerzy MKK wykorzystali przerwę na żądanie, aby przystosować zespół do nowej sytuacji. Celna dwójka gospodyń i wynik 78:69 na 3 minuty przed końcem zdawał się rozstrzygać mecz, jednak siedlczanki walczyły zawzięcie i zdobyły 9 punktów z rzędu (78:78). Cztery z tych dziewięciu punktów były autorstwa Marty Urbaniak, która wyraźnie w końcówce się rozegrała. SMS trafił za 2 na 7 sekund przed końcem, ale Urbaniak wyrównała stan meczu niemal równo z końcową syreną.

W pierwszej części dogrywki więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, szczególnie przy rzutach wolnych i wygrały 87:83. Emocji było wiele, ale niestety na koniec zabrakło szczęśliwego zakończenia i pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

20.10.12, 18:00
I liga gr. B: SMS PZKosz Łomianki – MKK Siedlce 87:83 (15:22, 28:20, 22:18, 15:20, 7:3)