poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Patent czy rewanż?

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej rugbiści siedleckiej Pogoni zagrają z Lechią Gdańsk.

Lechiści to aktualny mistrz Polski, który od wielu lat należy do czołówki polskiego rugby. Zgodnie z tradycją w meczu pierwszej kolejki Ekstraligi panujący mistrz zmierzył się na własnym terenie z beniaminkiem. Tym beniaminkiem była Pogoń Siedlce. Podopieczni Stanisława Więciorka sprawili psikusa, niespodziankę, sensację wygrywając z Lechią. Kolejne występy siedlczan udowodniły, że ten wynik nie był przypadkowy. Z kolei gdańszczanie z każdym meczem radzili sobie lepiej i będą żądni rewanżu za porażkę sprzed ponad dwóch miesięcy. Pogoniści mają inne plany i chcą zakończyć sezon ligowy, tak jak go rozpoczęli, czyli mocnym uderzeniem. W meczu pierwszej kolejki świetnie zaprezentował się cały zespół, a szczególnie w nim brylował Tomasz Gasik, który zdobył 21 punktów. Kopacz siedleckiej ekipy tym razem z trybun (kontuzja) postara się wesprzeć kolegów w odniesieniu zwycięstwa i pokazania, że zwycięstwo w Gdańsku nie było przypadkiem i Pogoń ma patent na utytułowanego rywala.

 
Tak było w 1 kolejce:

25.08.12, 15:00 – Pruszcz Gdański
Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 19:26 (19:13)
Punkty: 
Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P), Marek Płonka 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P), Rafał Janeczko 4 (2 Pd)  –  Tomasz Gasik 21 (P, 2 Pd, 4 K), Dawid Lorentowicz 5 (P)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz (68, 16. Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski (60, 18. Paweł Antoszczuk), 5. Bartłomiej Jasiński, 6. Maciej Panasiuk (70, 17. Kamil Biernacki), 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Dawid Lorentowicz, 10. Tomasz Gasik, 11. Sebastian Krupa (60, 19. Bartosz Stelęgowski), 12. Robert Pawelec, 13. Paweł Piwnicki, 14. Mateusz Lament, 15. Bartek Nasiłowski.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;