niedziela, 16 czerwca 2024r.

Plaga kontuzji

Nie dość, że SKK nie wiedzie się w lidze, to w dodatku pojawiły się kontuzje. Do Dąbrowy Górniczej zespół pojedzie w okrojonym składzie.

Jak pod górkę, to pod górkę. Drużyna SKK jak na razie zawodzi na I-ligowym fro

ncie. O postawie zespołu wiele już powiedziano, a jeszcze więcej napisano. Wszyscy czekają na ruchy kadrowe, bo takie muszą zajść. Są one konieczne biorąc pod uwagę wyniki drużyny. Z drugiej strony zawodników nękają kontuzje i to też znacznie ogranicza pole manewru trenerów Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka. Najprawdopodobniej w najbliższym meczu ligowym w Dąbrowie Górniczej nie zagrają: Kamil Sulima (problemy z mięśniem dwugłowym) oraz Adrian Czerwonka (uraz stawu skokowego). Jakby tego było mało, Michał Przybylski w meczu z Sokołem Łańcut doznał poważnej kontuzji kolana, która wyklucza go z gry praktycznie do końca sezonu. Oby to był koniec nieszczęść…

Zespół SKK nie ma miłych wspomnień z wyjazdów na Śląsk. Sromotne porażki z MKS na pewno nie są obiecującym prognostykiem. Dokładając do tego przetrzebiony obecnie skład kadrowy, ciężko być optymistą. Ale nie można zakładać z góry najgorszego. Oby nie zrobili tego sami koszykarze, bo wtedy taki wyjazd mija się z celem. Czasami problemy podwójnie mobilizują, więc zostaje na to liczyć. Dąbrowianie też są w dołku, więc czemu tego faktu nie wykorzystać?

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;