niedziela, 23 czerwca 2024r.

Bohaterowie 2012 roku

Przedstawiamy wyniki waszych wyborów na Sportowca Roku oraz Sportowy Sukces 2012 roku, a także nasze wybory: Trenera, Drużyny i Odkrycia minionego roku.

 

Sportowiec Roku

Odkrycie Roku 

Mateusz Lament (MKS Pogoń) – 850 głosów

Po zaciętej walce wyprzedził w głosowaniu na Sportowca Roku Krzysztofa Maciaka. Według naszej redakcji był także Odkryciem 2012 roku. Zadebiutował w Pogoni w 2011 roku, jednak to w 2012 roku stał się ważną składową drużyny. Jego rajdy powodują wzrost emocji u kibiców. Poza tym jest uważany za jeden większych talentów w całym polskim rugby. Dowodem tego były powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski. Razem z kolegami z reprezentacji Lament sięgnął po mistrzostwo Europy U-20.

2. Krzysztof Maciak (Prus) – 844 głosy
3. Emil Kożuchowski (Prus) – 617 głosów

4. Maciej Staręga (Rawa) – 517 głosów
5. Dawid Lorentowicz (MKS Pogoń) – 334 głosy
6. Kamil Sulima (SKK) – 316 głosów
7. Rafał Jaszczuk (Prus) – 165 głosy
8. Katarzyna Furdak (MKK) – 127 głosów
9. Sebastian Smoliński (MKS Pogoń) – 112 głosów
10. Witold Chwastyniak (KPS Jadar) – 104 głosy

 

Sportowy Sukces

1. Drugie miejsce SKK po rundzie zasadniczej – 157 głosów

SKK świetnie prezentował się w sezonie 2011/12, co doprowadziło do osiągnięcia drugie miejsca po rundzie zasadniczej. Radość z historycznego sukcesu popsuła krótka przygoda z play-offami i rozczarowująca jesień.

2. Rugbiści Pogoni w Ekstralidze – 122 głosy
3. MKP Pogoń w II lidze wschodniej – 82 głosy
4. Awans Prusa do II ligi – 52 głosy
5. Osiągnięcia Macieja Staręgi – 31 głosów

 

Trener Roku

Stanisław Więciorek

Tak naprawdę nikt inny nie mógł zdobyć tego tytułu. Inni trenerzy mieli lepsze połówki roku lub epizody. Trener rugbistów Pogoni potwierdził, że zna się na swojej dyscyplinie, jak mało kto. Najpierw wywalczył awans do Ekstraligi, a w tych rozgrywkach utarł nosa faworytom. Szkoleniowców należy też oceniać za wprowadzanie młodych zawodników do seniorskiego zespołu. Więciorek czyni to z wyczuciem i z efektami.

 

Drużyna Roku

MKS Pogoń Siedlce (rugby)

Jedyny siedlecki zespół grający w ekstraklasie. Miniony rok był jednym z najlepszych historii – jeśli nie najlepszy – dla sekcji rugby Pogoni. Rugbiści z Siedlce awansowali do Ekstraligi, w której zaprezentowali się z dobrej strony, do tego wciąż są w grze o Puchar Polski. Godne podkreślenia i pochwały jest to, że kadra zespołu jest oparta na wychowankach.

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;