środa, 1 maja 2024r.

Bez zwycięstwa na Podkarpaciu

Emocji w Krośnie nie brakowało. Niestety podobnie jak w meczu z AZS Radex o końcowym wyniku przesądziły rzuty wolne w ostatnich minutach.

Dzisiejszy mecz był trzecim pod samodzielnym „dowództwem” Wiesława Głuszczaka. Dwa poprzednie kończyły się porażką. Na przełamanie w Krośnie liczyło niewielu. Świadczyła o tym chociażby pozycja obu zespołów w ligowej tabeli.

Siedleccy kibice z pewnością pamiętają pechową porażkę z MOSiR w naszym mieście po rozpaczliwym rzucie za 3 Piotra Pluty. Chęć rewanżu była więc ogromna, a jak było naprawdę?

Rozpoczęło się dobrze dla naszego zespołu bo od prowadzenia 5:0 po celnym rzucie za 3 Kamila Sulimy. Gospodarze odpowiedzieli tym samym za sprawą Kamila Łączyńskiego. Kolejne minuty to zdecydowanie wyrównana gra. Żaden zespół nie potrafił wypracować sobie jakiejś znaczącej przewagi. W obozie miejscowych straszył co raz Marcin Salamonik (szczególnie skuteczny w egzekwowaniu rzutów wolnych), a w SKK wpadały „trójki” (Przemysław Lewandowski, Sulima). Po 10 minutach rywalizacji MOSiR prowadził 20:18.

Druga kwarta nie zachwyciła. A to za sprawą niskiej niczym poziom mułu rzecznego na Żuławach skuteczności obu drużyn. W SKK z dobrej strony pokazywał się Adrian Czerwonka. Godnego rywala w drużynie przeciwnej miał w osobie Andrzeja Misiewicza. W 18 minucie był jeszcze remis 28:28. Od tego momentu, MOSiR się sprężył i wygrał tą część kwarty 7:1, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 35:29.

Po 90 sekundach gry w trzeciej kwarcie SKK przegrywał już tylko 34:35 (Sulima za 3, Czyż za2). Wtedy zapędy siedlczan ostudzili Salamonik i Dariusz Oczkowicz trafiając zza linii 6,75m. Po trafieniu Tomasza Dei, strata SKK zmalała do 3pkt (38:41). Niestety po raz kolejny w SKK zdarzył się przestój, który wykorzystali zwłaszcza Misiewicz i Salamonik. 11-punktowa przewaga MOSiR zmalała jeszcze po kolejnym celnym rzucie za 3 Sulimy. Przed decydującą kwartą krośnianie prowadzili 50:43.

Początek ostatniej odsłony dla SKK. Mobilizacja naszych graczy sprawiła, że na 5 minut przed końcem różnica wynosiła zaledwie 2 oczka (48:50). Kiedy gospodarze po raz kolejny odskoczyli na 8pkt (58:50), wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem najbardziej doświadczeni Sulima z Basińskim poderwali kolegów. Końcówka była niezwykle dramatyczna. Wyniki 58:57, 60:59 i 62:61 dla MOSiR o tym świadczą. Upływający czas sprawiał, że siedlczanie musieli faulować (przekroczony limit), a miejscowi skutecznie wykonywali rzuty wolne. Okazję na wyrównanie miał jeszcze Sulima, ale spudłował. Skończyło się na wyniku 67:61.

Cieszy fakt, że koszykarze SKK walczyli do samego końca i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Kamil Sulima miał swój dzień, bowiem zdobył 35% punktów całego zespołu, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. „Harował” Radosław Basiński: 10pkt, 8 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty. Niestety od innych koszykarzy należałoby wymagać więcej. Zawiedli zwłaszcza podkoszowi.

13.01.2013, 18:00 – Krosno

I liga: MOSiR Krosno – SKK Siedlce 67:61 (20:18, 15:11, 15:14, 17:18)