wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Ślepsk nie pozostawił złudzeń (multimedia)

KPS po raz pierwszy w 2013 roku zaprezentował się swoim kibicom w meczu ligowym. Premierę zepsuł Ślepsk, który nie pozostawił siedlczanom złudzeń, kto jest lepszy.

Od pierwszych minut ważnego starcia ze Ślepskiem, to przyjezdni lepiej prezentowali się na parkiecie. Najgroźniejszą bronią suwalczan była zagrywka, która w początkowej fazie meczu dała im prowadzenie 8:4. Słabe przyjęcie i brak różnorodności w ataku doprowadziły do tego, że do końca partii strat nie udało się odrobić.

Drugi set zaczął się od wyrównanej gry punkt za punkt, ale znowu goście zaczęli razić siedlczan zagrywką. Osiągnęli wysokie prowadzenie i rządzili na parkiecie. Na nic zdały się zmiany w KPS, ponieważ rywale byli lepsi w każdym elemencie.

KPS dobrze otworzył trzecią partię od prowadzenia 6:2. Po jednej z dłuższych akcji w meczu siedlczanie wyszli na prowadzenie 12:6. Zespół z Suwałk zmniejszył różnicę do stanu 13:10 po asie Rafała Sobańskiego. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza wytrzymali ciśnienie i znowu wyrobili sobie solidną przewagę, którą dowieźli do końca seta.

Czwartego – ostatniego – seta lepiej zaczął Ślepsk (6:3). Po przegranej trzeciej partii goście wrócili do swojej dobrej gry, z którą siedlczanie nie potrafili sobie poradzić. Cień nadziei pojawił się po asie Dawida Bułkowskiego na 17:18, ale 4 stracone punkty z rzędu przekreśliły szanse KPS na punkty.

Opinie pomeczowe:
Witold Chwastyniak (KPS): Ślepsk obnażył wszystkie nasze błędy, w poukładaniu zespołu, w przygotowaniu. Coraz gorzej nam się gra, ciężej, że tak powiem. Z takim przyjęciem, to z żadnym przeciwnikiem nie jesteśmy w stanie wygrać. Ciężko to wytłumaczyć.

Adrian Buchowski (Ślepsk): Przyjechaliśmy tutaj wiedząc, że to jest mecz o być albo nie być. Play-offy bardzo blisko i punkty trzeba zbierać. To był dla nas mecz o 6 punktów. Wiedzieliśmy, że tu w Siedlcach będzie bardzo trudny mecz. Macie świetnych kibiców, którzy sprawiają, że w hali jest bardzo głośno i trudno się tutaj gra. 6 punktów w dwóch meczach, pokazuje, że KPS to rywal, z którym nam się dobrze gra.

19.01.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 14:25, 25:18, 20:25)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 5. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 18. Kamil Zbucki (libero)