niedziela, 14 lipca 2024r.

Weterani WFS podsumowali sezon

W ostatnią sobotę na Wigilijno-Noworocznej imprezie w Hotelu Hetman weterani WFS Siedlce podsumowali kolejny bogaty w imprezy sezon i poznali plany startowe na rok 2013.

Po opłatkowych życzeniach i symbolicznym powitaniu Nowego Roku odbyło się podsumowanie sezonu 2012 w formie prezentacji multimedialnej uzupełnionej komentarzem uczestników. Zawodnicy WFS Veterans wzięli udział w czternastu imprezach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, zagrali m.in. mecze w Odessie z Odessowym Rugbowym Bractwem, w Rydze z reprezentacją tego miasta i w Pradze z Old Boys Praha. Największą imprezą był jubileusz 90-lecia pierwszego meczu rugby w Polsce, który zorganizowano… we Lwowie. W ramach trzydniowych obchodów rozegrano rekonstrukcję meczu z 1922 roku w replikach strojów z epoki, międzypaństwowe mecze drużyn weteranów oraz młodzieżowych Polski i Ukrainy, towarzyskie spotkanie młodzieżówki z Sokołem Lwów, a także mecz weteranów U50. Z imprez krajowych najważniejsze były Mistrzostwa Polski Weteranów z których siedlczanie przywieźli brązowe medale i zorganizowany w Siedlcach Międzynarodowy Turniej Weteranów „Honey Cup”.

W sezonie 2013 najważniejszą imprezą międzynarodową będzie II Europejski Festiwal Weteranów EVRA w węgierskim Esztergom, jej ranga to Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej. Zespół czekają też wyjazdy na turnieje „Lion Cup” i „Karpacka Jesień” do Lwowa, „Puchar Smoka” do Krakowa i na Mistrzostwa Polski do Sopotu. Na przełomie sierpnia i września w Siedlcach zostanie rozegrana druga edycja turnieju „Honey Cup”, prowadzone są też rozmowy z drużynami hiszpańską (Liceo Frances Madryt) i francuską (USPG Rugby Gex) w celu rozegrania meczów towarzyskich podczas ich pobytu w Polsce.

Po raz drugi wyróżniono najbardziej aktywnych członków WFS Siedlce Veterans, pierwsza piętnastka przedstawia się następująco: 15. Marta Lipińska, 14. Leszek Koprowski, 12-13. Tomasz Barczak i Sławomir Pieper, 11. Zbigniew Wyrębiak, 10. Tomasz Radzikowski, 9. Piotr Wedziuk, 8. Andrzej Kosyl, 7. Krzysztof Kisieliński, 6. Paweł Narojek, 5. Paweł Kuligowski, 4. Bartek Zagalski, 3. Wojciech Plichta, 2. Grzegorz Pliszka, 1. Jacek Wierzbicki. Ogółem w meczach i treningach zespołu w roku 2012 uczestniczyło 43 zawodników.

Nagrody wręczali prezesi Miejskiego Klubu Rugby Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka, kapitan drużyny WFS Zbigniew Wyrębiak, trener Wojciech Plichta oraz gościnnie Bogusław Olszewski z drużyny mistrza Polski weteranów – Lechii Gdańsk.

 
źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;