wtorek, 21 maja 2024r.

Turniej Noworoczny na bis

W drugim Turnieju Noworocznym rywalizowali gimnazjaliści, udział wzięło sześć zespołów z pięciu siedleckich szkół, w finale Publiczne Gimnazjum nr 2 pokonało Publiczne Gimnazjum nr 4 4:3, imprezę zorganizował Miejski Klub Rugby.

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, obie miały swoich liderów, w grupie A „Czwórkę” i w grupie B „Dwójkę”, którzy pewnie awansowali po finałów. W meczu o V miejsce „Piątka” zdecydowanie pokonała „Trójkę” 6:1 obejmując prowadzenie już po pierwszej akcji. W „bratobójczym” meczu o III miejsce zmierzyły się dwa zespoły z „Jedynki”, pierwszy wygrał 6:4, ale jeszcze w drugiej połowie był remis 4:4. W meczu finałowym pomiędzy „Dwójką”, a „Czwórką” przyłożenia zdobywano na przemian, „Dwójka” prowadziła by za chwilę „Czwórka” doprowadziła do remisu, rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej minucie meczu, a decydujące o zwycięstwie przyłożenie na 4:3 zdobył Patryk Aniszewski. Podobnie jak w turnieju Szkół Podstawowych wszyscy uczestnicy dostali zimowe czapki Miejskiego Klubu Rugby, upominek odpowiedni do otaczającej nas aury.

W miesiącach lutym i marcu czekają nas jeszcze dwa turnieju halowe szkół podstawowych, a już w kwietniu zostaną wznowione rozgrywki Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag na Orlikach.