wtorek, 18 czerwca 2024r.

Staręga o krok od zwycięstwa

Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich – Slavic Cup – zawitał do Wisły na trasy Kubalonki, gdzie z dobrej strony pokazała się Anna Staręga. Jej brat, Maciej Startował w zawodach Pucharu Świata w Soczi.

Na trasach Kubalonki w ramach Slavic Cup rozegrano dwa biegi. Najpierw rywalizowano w sprincie stylem klasycznym. W nim najlepsza okazała się Czeszka Katerina Grochova, ale piąte miejsce zajęła Anna Staręga (Rawa Siedlce), a za nią do mety przybiegła Natalia Grzebisz (Rawa Siedlce).
Drugiego dnia w biegu pań na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym triumfowała reprezentantka Czech Sandra Schuetzova. Za to na drugim miejscu bieg ukończyła Anna Staręga. Natalia Grzebisz była jedenasta.

—————————————————————–

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) startujący w zawodach Pucharu Świata na olimpijskiej trasie w Soczi także wziął udział w dwóch biegach. W swojej koronnej konkurencji, jaką są sprinty, tym razem spisał się słabiej i zajął dopiero 46 pozycję. W drugim starcie – w drużynowym biegu sprinterskim wspólnie z Maciejem Kreczmerem w gronie 31 teamów, zajęli 12 lokatę.

 

źródło: skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;