KPS na zakręcie (multimedia)

KPS Jadar Siedlce przegrał ważny pojedynek z Kęczaninem Kęty. Dla podopiecznych Dominika Kwapisiewicza była to czwarta ligowa porażka z rzędu.

Pierwszy set nie zwiastował końcowej porażki. W początkowej fazie premierowej partii KPS osiągnął przewagę (12:8), później to goście lepiej sobie radzili i wyszli na prowadzenie 21:17. Trener Kwapisiewicz zmienił Jakuba Buckiego na Arkadiusza Żakietę, co pomogło w zdobyciu 4 punktów z rzędu. Końcówka seta to profesorska gra Witolda Chwastyniaka i zasłużone zwycięstwo KPS do 22.

Druga i trzecia partia padły łupem Kęczanina. Oba sety zaczęły się od szybkiego wysokiego prowadzenia, którego potem goście nie pozwolili sobie odebrać. W siedleckim zespole szwankował każdy element, a szczególnie przyjęcie.

Kolejna odsłona meczu musiała paść łupem siedlczan, jeżeli myśleli oni o przedłużeniu swoich nadziei na zwycięstwo. Czwarty set toczył się w rytmie punkt za punkt, a o zwycięstwie KPS zdecydował dwa momenty. Wygranie stykowej piłki przez Macieja Gorzkiewicza (20:18) i efektowny atak Mateusza Jasińskiego (22:20).

Przy zmianie stron w tie-breaku zespół z Kęt prowadził 8:7. KPS starał się przełamać fatalną serię bez zwycięstwa, ale to goście zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wykorzystując trzecią piłkę meczową zakończyli mecz. Czwarta porażka z rzędu (trzecia z beniaminkiem) stała się faktem.

08.02.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Jadar Siedlce – Kęczanin Kęty 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 15:17)

KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 5. Paweł Rejowski, 8. Tomasz Kowalski, 9. Arkadiusz Żakieta