niedziela, 12 maja 2024r.

Ostatkowe granie

Drugi zespół Pogoni przegrał w meczu kontrolnym z Podlasiem Sokołów Podlaski 2:3.

Pierwsze minuty to wyrównana gra obu zespołów. W 22 minucie Podlasie wyszło na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Karol Budzikur obronił strzał, jednak dobitka Adriana Świnarskiego była już celna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. Natomiast w drugiej odsłonie padły cztery bramki. Już w 48 minucie gości podwyższyli prowadzenie. Błąd siedleckiej defensywy wykorzystał Hubert Lemieszek. Jedenaście minut później było 0:3. Jeden z zawodników przyjezdnych zszedł ze skrzydła do środka pola i zagrał na wolne pole do Mateusza Omieciucha, a ten nie miał problemów z wykończeniem akcji. Pogoń wzięła się do odrabiania strat. W 77 minucie piękną bramkę zdobył Damian Rytel, który uderzył sprzed pola karnego, a piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Dwie minuty przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Patryk Szachnowski. Młody pomocnik wyprzedził obrońcę i będąc w polu karnym rywala uderzył celnie po długim rogu. W zespole Podlasia zagrali byli Pogoniści: Krzysztof Cabaj, Przemysław Jaczewski. Natomiast w ekipie Krzysztofa Pawlusiewicza zagrało dwóch juniorów z rocznika 1996: Patryk Świniarski i Tomasz Nieścieruk.

Następny sparing Pogoń II Siedlce rozegra z Huraganem Wołomin.

10.02.13, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 2:3 (0:1)

Bramki: Damian Rytel 77, Patryk Szachnowski 88  – Adrian Świnarski 22, Hubert Lemieszek 48, Mateusz Omieciuch 59

Pogoń II: Karol Budzikur (53 Piotr Antoszczuk) – 9. Jakub Jurek (63, 11. Kamil Księżopolski), 2. Tomasz Lipiński, 23. Mateusz Padysz (78, 17. Marek Adamczyk), 15. Hubert Łukanowski – 16. Marek Adamczyk (70, 3. Patryk Świniarski), 19. Adam Chojecki (71, 6. Mariusz Bednarczyk), 7. Sylwester Buga (83, 20. Łukasz Czarnocki), 17. Damian Rytel (77, 18. Tomasz Nieścieruk), 8. Bartosz Mudent (58, 11. Patryk Szachnowski) – 14. Bartosz Kaszubowski (89, 16. Kamil Domański)