środa, 1 maja 2024r.

Nasi na podium

Narciarze biegowi Rawy Siedlce w minionych dniach brali udział w zawodach w kraju (Zakopane) i za granicą (Strbskie Pleso).

W Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich. Najlepiej spisał się Mateusz Posiadała, który w kat. juniora D zajął 3 miejsce w biegu na 3 km techniką dowolną, a w biegu na 2 km techniką dowolną był czwarty.  Czwartą lokatę w rywalizacji seniorek w biegu na 5 km techniką klasyczną zajęła Katarzyna Iskra.

W słowackim Strbskim Plesie rozegrano z kolei zawody Slavic Cup, mającego rangę Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich. Trzecie miejsce w sprincie na 1 km techniką dowolną zajęła Anna Staręga. Najlepszą dziesiątkę zamknęła Natalia Grzebisz, a szesnasta była młodziutka Anna Bielecka. W rywalizacji na 5 km stylem klasycznym Grzebisz była piąta, a Staręga szósta.

źródło: własne / skipol; foto: własne