sobota, 18 maja 2024r.

Pierwsza porażka w grupie mistrzowskiej

Koszykarki MKK Siedlce doznały swojej pierwszej porażki w grupie mistrzowskiej. Przeszkodą nie do przejścia dla siedlczanek okazał się lider ligi MKS PWSZ Konin, który pewnie wygrał na własnym terenie 92:71.

W pierwszych akcjach Karolina Stanek udowodniła, że forma zaprezentowana przez nią w Olsztynie nie była przypadkowa. Zawodniczka z ekstraklasową przeszłością wyprowadziła MKK na prowadzenie

4:0. Konin nie czekał długo z odpowiedzią, Iwona Płóciennik i Anita Szemraj zdobyły 11 kolejnych punktów z rzędu i postawiły swój zespół w dobrej sytuacji. Siedlczanki zbliżyły się już na 4 oczka (15:19), ale dwie celne trójki w końcówce kwarty podwoiły tę przewagę.

Kolejna odsłona meczu nie przyniosła radykalnej zmiany wydarzeń na parkiecie. Po celnej trójce Ramony Casimiro miejscowe osiągnęły prowadzenie 33:21. Siedlczanki szybko wróciły do utrzymującej się przez większość meczu 8-punktowej straty, ale żeby doścignąć rywalki potrzeba było czegoś ekstra. Niestety, zabrakowało takiego czynnika i koszykarki MKK schodziły na przerwę przegrywając 32:41.

Od początku trzeciej kwarty trwała ostra wymiana ciosów. Po czterech minutach wynik tej części meczu to 13:13. Gra w rytmie kosza za kosz trwała przez całą ćwiartkę, ale siedlczanki ani na punkt nie zbliżyły się do rywalek. Co więcej MKS PWSZ lepiej wytrzymał próbę sił i w końcówce kwarty powiększył swoje i tak pokaźne prowadzenie. Błędy w siedleckich szeregach się mnożyły, co doprowadziło do wysforowania się gospodyń na bezpieczny dystans (71:53).

Siedlczanki robiły co mogły, aby odwrócić losy meczu, jednak lider ligi z Konina wypracował zbyt dużą przewagę i jest zbyt klasowym zespołem, by przegrać wygrany mecz. Ostatecznie MKS wygrał z MKK 92:71. Lider ligi podrażniony po wpadce w Łomiankach odkuł się na zespole z Siedlec, będą lepszy w praktycznie każdej statystyce.

24.02.13, 17:00 – Konin
I liga: MKS PWSZ Konin – MKK Siedlce 92:71 (25:17, 16:15, 30:21, 21:16)
MKS PWSZ: 16. Katarzyna Motyl 23, 19. Anita Szemraj 22, 4. Iwona Płóciennik 16, 12. Marta Libertowska 8, 11. Ramona Casimiro 7, 7. Elżbieta Paździerska 8, 10. Anna Gurzęda 4, 5. Aleksandra Kaja 2, 6. Marta Wiertelak
MKK: 12. Karolina Stanek 17, 15. Małgorzata Jurkowska 16, 25. Marta Urbaniak 12, 10. Katarzyna Furdak 7, 9. Grażyna Witkoś 7, 7. Weronika Toporowska 6, 5. Małgorzata Myćka 4, 23. Lucyna Kotonowicz 2, 13. Ewelina Skardzińska, Dominika Paczkowska