czwartek, 9 maja 2024r.

Punkt w Lubinie

KPS Jadar Siedlce przegrał w meczu 19 kolejki I ligi mężczyzn z zespołem Cuprum Lubin 2:3.

Cuprum Lubin do drużyna z górnej części tabeli, wiec cieszy fakt, że zespół Macieja Nowaka wywalczył punkt na trudnym terenie. Gospodarze lepiej weszli w spotkanie i objęli prowadzenie. Siedlczanie doprowadzili do remisu 8:8 dzięki dobrej zagrywce Jakuba Kowalczyka. Następnie wyżej notowany rywal grał lepiej, popełniał mniej błędów i kontrolował przebieg seta. Pierwsza odsłona zakończyła się wygraną gospodarzy 25:19.

Druga partia padła łupem siedlczan. Duży udział w odniesieniu zwycięstwa miał Mateusz Jasiński, którego skuteczne ataki pozwoliły wypracować kilkupunktową przewagę, którą udało się dowieźć do końca seta.

Kolejne dwie odsłony meczu były bardzo wyrównane i na dobrą sprawę mogły zakończyć się zwycięstwem zarówno Cuprum, jak i KPS. W trzeciej partii KPS przegrał mimo prowadzenia 23:22. Podobna sytuacja miała miejsce w secie IV, wówczas to lubinianie prowadzili 20:18, ale nie poradzili sobie ze zrywem siedlczan.

Do stanu 12:12 tie-break był wymianą ciosów. Niestety, od tego momentu punktowali już tylko miejscowi i to oni cieszyli się większej puli z podzielonych punktów.

23.02.13, 15:00 – Lubin

I liga: Cuprum Lubin – KPS Jadar Siedlce 3:2 (25:19, 20:25, 25:23, 23:25, 15:12)

KPS Jadar: Gorzkiewicz, Jasiński, Bułkowski, Kowalczyk, Chwastyniak, Bucki i Kaniowski (libero) oraz Kowalski,