sobota, 4 maja 2024r.

Staręga daleko, Grzebisz najlepsza

Maciej Staręga rywalizował w Val di Fiemme, a Natalia Grzebisz pod Wałbrzychem.

Maciej Staręga z Rawy Siedlce wziął udział w sztafecie sprinterskiej techniką dowolną podczas rozgrywanych w Val di Fiemme Mistrzostw Świata seniorów w narciarstwie biegowym. Jego partnerem w drużynie był Maciej Kreczmer. Polskiej sztafecie niestety nie udało się awansować do finału (zajmując 6 miejsce w biegu eliminacyjnym). Ostatecznie polski duet został sklasyfikowany na 12miejscu. Złoty medal wywalczyli Rosjanie Alexey Petukhov i Nikita Kriukov.

Na trasach w Andrzejówce nieopodal Wałbrzycha odbył się 34 Bieg Gwarków. W klasyfikacji końcowej biegu na 20 km stylem

klasycznym Natalia Grzebisz z Rawy Siedlce zajęła 10 miejsce, ale okazało się, że była najszybsza kobietą. Na ósmym miejscu wśród kobiet została sklasyfikowana zawodniczka biegów na radioorentację Pogoni Siedlce Magdalena Dura.

źródło: własne / skipol; foto: sport.pl