sobota, 4 maja 2024r.

Polubił srebro

Ostatni występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski przyniósł Damianowi Dukowi z cheap car insurance quotes Rawy Siedlce trzeci srebrny medal.

Podobnie jak dwa poprzednie biegi, także i ten trzeci (10 km stylem klasycznym + 10 km stylem dowolnym) wygrał Patryk Chudoba z LKS Poroniec Poronin, a za jego plecami na mecie meldował się „nasz” Damian Duk. Na siódmej pozycji rywalizację ukończył Kamil Majewski (Rawa Siedlce).
Dziewiąta w biegu pań (5 km stylem klasycznym + 5 km stylem dowolnym) była Nina Grzebisz (Rawa Siedlce).

W klasyfikacji punktowej organizatorów Rawa Siedlce okazała się najlepszym klubem wyprzedzając UKS Regle Kościelisko i AZS Zakopane. Natomiast w klasyfikacji punktowej MSiT najlepszy okazał się UKS Regle Kościelisko – 111pkt przed zakopiańskim AZS-em 102pkt i Rawą Siedlce – 93pkt.

——————————————————

Maciej Staręga startujący w Mistrzostwach Świata we włoskim Val di Fiemme w biegu na 15 km techniką dowolną zajął 57 miejsce. Bieg zakończył się zwycięstwem Norwega Pettera Northuga. Srebro dla reprezentanta Trzech Koron Johana Olssona, a brąz także dla Norwegii, za sprawą Asle Gjerdalena.

źródło: własne / skipol; foto: sport.pl