poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Wypożyczeni pokonali Pogoń II

Pogoń II Siedlce przegrała w meczu sparingowym z Orlętami Łuków 3:5. Trzy bramki dla Orląt zdobył wypożyczony z Pogoni Siedlce do łukowskiego klubu Cezary Demianiuk.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli siedlczanie. Już w 2 minucie Bartosz Kaszubowski otrzymał podanie na wolne pole, minął bramkarza i wpakował futbolówkę do bramki Pawła Matłacza. Pięć minut później wyrównał Cezary Demianiuk. Młody zawodnik wypożyczony z Pogoni dobiegł do piłki na wolne pole i uderzył celnie po krótkim rogu. W 22 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Demianiuk, który po podaniu Marcina Paczkowskiego pokonał Karola Budzikura. Pierwsza połowa kończyła się minimalną porażką podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza.

W drugiej odsłonie padło aż 5 bramek. W 5 minucie drugiej połowy Demianiuk minął obrońców oraz golkipera Pogoni II Siedlce i strzałem do pustej bramki skompletował hat-tricka. W 49 minucie Demianiuk tym razem asystował przy bramce Michała Botwiny. Wychowanek Pogoni zbiegł ze skrzydła do pola karnego, dograł wzdłuż bramki, a futbolówkę przeciął Botwina. W 58 minucie siedlczanie zdobyli drugiego gola. Sylwester Buga dośrodkował z rzutu rożnego w „16”, tam najwyżej wyskoczył Mateusz Padysz i strzelił bramkę głową. Chwilę później goście zdobyli swojego ostatniego gola. Paczkowski podał do Macieja Kachniarza, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Budzikura. W 71 minucie Rafał Jędrzejczyk pognał prawą flanką, po czym dograł do Tomasza Misiowskiego, który dostawił nogę i ustalił wynik meczu na 3:5.

W ekipie Orląt wystąpili: wypożyczeni z Pogoni Demianiuk, Paczkowski i Tomasz Grochowski oraz wieloletni piłkarz i wychowanek biało-niebieskich Matłacz.

12.03.13, 18:45 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 3:5 (1:2)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 2, Mateusz Padysz 58, Tomasz Misiowski 71 – Cezary Demianiuk 7, 22, 45, Michał Botwina 49, Maciej Kachniarz 60

Grano 2×40 minut.

Pogoń II: Karol Budzikur (66 Piotr Antoszczuk) – 15. Bartosz Mudent, 22. Tomasz Stromecki (63, 7. Jakub Jurek), 6. Mateusz Padysz, 5. Hubert Łukanowski – 19. Rafał Jędrzejczyk (75, 8. Łukasz Czarnocki), 14. Adam Chojecki (76, 17. Robert Narwojsz), 20. Sylwester Buga, 11. Tomasz Misiowski, 16. Marek Adamczyk – 18. Bartosz Kaszubowski (59, 4. Mariusz Bednarczyk)