piątek, 14 czerwca 2024r.

Pawłowska szykuje się do Mistrzostw Świata

W niedzielę 24 marca w Bydgoszczy odbędą się 40 Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Przypominamy ze wśród reprezentantów i reprezentantek znalazła się zawodniczka MKS Pogoń Siedlce Paulina Pawłowska (trener Michał Markowski), która obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

 

Paulina dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom w roku 2012 i 2013 (trzy srebrne medale na Mistrzostwach Polski oraz złoty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, uzyskanie I klasy sportowej na 1500m) została powołana do reprezentacji i objęta szkoleniem PZLA. Awans na Mistrzostwa Świata wywalczyła zajmując 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach przełajowych na dystansie 6 km. Życzmy tej młodej zawodniczce jak najlepszego wyniku w tak doborowym gronie najlepszych zawodniczek z całego świata (organizatorzy 40. Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych opublikowali listy ostatecznych zgłoszeń, na których znajduje się 248 zawodników i 208 zawodniczek z Australii, Brazylii, Erytrei, Etiopii, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Kenii, Polski, RPA, Ugandy, USA i Wielka Brytanii).

 

IAAF World Cross Country Championships Kadra Polski Bydgoszcz 2013

Trenerzy: Marian Nowakowski, Jacek Kostrzeba, Zbigniew Rolbiecki

Angelika Cichocka, Alicja Konieczek, Natalia Wiera, Sylwia Ślęzak, Paulina Pawłowska, Katarzyna Rutkowska, Katarzyna Kowalska, Urszula Nęcka, Dominika Napieraj, Paula Kociewska.

Tomasz Szymkowiak, Błażej Brzeziński, Krzysztof Żebrowski, Krystian Zalewski, Paweł Pankratow, Maciej Bielawiec, Rafał Matuszczak, Damian Rudnik, Szymon Topolnicki, Aleksander Kuśmierz, Łukasz Kujawski.

 

źródło i foto: własne / MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;