Polska wygrywa w Siedlcach (multimedia)

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 21 wygrali w meczu towarzyskim z rówieśnikami Litwy 3:0 (0:0).

W spotkaniu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy w Siedlcach odbywają 10-dniowe zgrupowanie. Już w 2 minucie Mariusz Stępiński w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki Tomasa Švedkauskasa. Po kwadransie gry dał o sobie znać Dominik Furman, który z dystansu trafił wprost w ręce golkipera Litwy. Dwie minuty później okazję mieli goście, kiedy to Ovidijus Verbickas podał do Dovydasa Norvilasa, a jego strzał obronił Jakub Szumski. Za chwilę na prowadzenie Polaków mógł wyprowadzić Rafał Wolski, ale spóźnił się z wślizgiem w polu bramkowym. Po kolejnej akcji to Litwini mogli się cieszyć z bramki, jednak po błędzie Wojciech Lisowskiego Donatas Kazlauskas w czystej sytuacji strzelił obok bramki. W 29 minucie niepewnie w tym meczu grający Szumski popełnił karygodny błąd, a Kazlauskas strzelił wprost  w niego. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony, po dośrodkowaniu Pawła Wszołka Bartosz Bereszyński nie zdążył dołożyć nogi, aby piłka znalazła się w siatce.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla biało-czerwonych. Już w pierwszej akcji Mariusz Stępiński skierował piłkę do siatki rywala i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Sześć minut później ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony głową pokonał Švedkauskasa. Później podopieczni trenera Marcina Dorny jeszcze kilkakrotnie mogli trafić do siatki Litwy. Okazję na gola mieli: Bartłomiej Pawłowski (głową w poprzeczkę), Rafał Wolski (bramka ze spalonego), Piotr Zieliński (obok bramki). Trzeciego, ostatniego gola zdobył w 74 minucie Pawłowski, który po podaniu Wszołka skierował piłkę do bramki. Prowadzenie mogło być jeszcze okazalsze, ale swoich okazji nie wykorzystali Marcin Kamiński i Dominik Furman. Honorowego gola dla Litwy mógł strzelić Arnas Ribokas, ale w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

23.03.13, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Mecz towarzyski U-21: Polska – Litwa 3:0 (0:0) Widzów: 1800

Bramki: Mariusz Stępiński 46, 52, Bartłomiej Pawłowski 74

Polska: 1. Jakub Szumski – 2. Wojciech Lisowski (60, 16. Bartłomiej Pawłowski), 5. Rafał Janicki, 4. Marcin Kamiński, 3. Mateusz Lewandowski (86, 14. Daniel Dziwniel) – 7. Bartosz Bereszyński, 6. Dominik Furman (83, 13. Julien Tadrowski), 8. Piotr Zieliński, 10. Rafał Wolski (69, 15. Damian Dąbrowski), 11. Paweł Wszołek (84, 18. Bartosz Żurek) – 9. Mariusz Stępiński (77, 17. Kacper Przybyłko)

Litwa: 1. Tomas Švedkauskas – 4. Rytis Pilotas, 23. Aurimas Vilkaitis, 2. Vilmantas Bagdanavičius, 19. Markas Benetas (59, 21. Tomas Galdikas; 78, 10. Rokas Gedminas) – 17. Donatas Kazlauskas (90, 8. Klaudijus Upstas), 15. Tomas Snapkauskas (67, 14. Edvinas Girdvanis), 20. Dovydas Norvilas, 7. Justas Vilavičius (46, 13. Lukas Sendžikas), 9. Arnas Ribokas – 11. Ovidijus Verbickas

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Polska, Siedlce)

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk