piątek, 10 maja 2024r.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo (wideo)

Drugi zespół Pogoni odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wygrali z Energią Kozienice 2:1.

Siedlczanie do Kozienic pojechali wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu. Pogoniści chcieli wygrać pierwsze wyjazdowe spotkanie i to im się udało. W 22 minucie Bartłomiej Dołubizna strzałem sprzed pola karnego wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Dwanaście minut później było już 2:0. Strzelec pierwszej bramki Dołubizna wyłożył futbolówkę Wiktorowi Lachowi, a młody napastnik bez problemów wpakował piłkę do bramki. Pierwsza odsłona kończyła się wygraną siedleckiego teamu 2:0. W 90 minucie Mateusz Padysz chcąc wybić piłkę niefortunnie kopnął nadbiegającego zawodnika Energii i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Eugeniusz Kołodziejczyk. W drużynie Pogoni dobre okazje na gola mieli: Bartosz Kaszubowski, Rafał Jędrzejczyk, Sylwester Buga i Paschal Ekwueme. Ostatecznie Pogoń II Siedlce wygrała 2:1 i tak o to siedlczanie odnieśli swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi.

Następne spotkanie ekipa z Siedlec rozegra w niedzielę 5 maja o godzinie 11 w Siedlcach z Okęciem Warszawa.

Relacja wideo z meczu Energia Kozienice – Pogoń II Siedlce

01.05.13, 14:00 – Kozienice

IV liga: Energia Kozienice – Pogoń II Siedlce 1:2 (0:2)

Bramki: Eugeniusz Kołodziejczyk 90 (k) – Bartłomiej Dołubizna 22, Wiktor Lach 35

Energia: Sebastian Michałek – Łukasz Szary, Maciej Woźniak, Artur Strąg, Mateusz Matysiak (46 Konrad Kłos), Adrian Ziętek (46 Wojciech Nowocień), Bartosz Pełka (46 Andrzej Kalinka), Edward Czaplarski, Eugeniusz Kołodziejczyk,  Mateusz Kamola (68 Grzegorz Seremak), Mateusz Krześniak

Pogoń: Karol Budzikur – Rafał Augustyniak, Mateusz Padysz, Tomasz Stromecki (60 Hubert Łukanowski), Bartosz Mudent – Rafał Jędrzejczyk, Bartłomiej Dołubizna, Sylwester Buga, Kacper Starek (89 Adam Chojecki) – Wiktor Lach (60 Paschal Ekwueme), Bartosz Kaszubowski (74 Damian Rytel)

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)