niedziela, 14 lipca 2024r.

W regionie: Siatkarki Nike Węgrów awansowały do II ligi

Powrót kobiecej siatkówki do Węgrowa okazał się bardzo owocny. Drużyna Nike była niekwestionowanym liderem III ligi mazowieckiej seniorek przez cały sezon. Zasłużoną nagrodą był bezpośredni awans do II ligi.

Przedsezonowe założenia Nike co prawda zakładały taki scenariusz, ale mało kto się spodziewał aż takiej dominacji reaktywowanego zespołu. Na 22 mecze rundy zasadniczej tylko dwa rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Pozostałe w szybkim tempie wygrywały węgrowianki. Tylko jeden (!) przegrany mecz w sezonie był zaciętą pięciosetówką z Legionovią i mało brakowało, aby też padł łupem siatkarek Nike. Po rundzie zasadniczej drużyna z Węgrowa zasłużenie prowadziła w tabeli z 63 punktami (mecze 21-1, sety 65-8).

Turniej półfinałowy w Konstantynowie Łódzkim Nike wygrała bez większych problemów (dwa zwycięstwa po 3:0) i pewne swego jechało na finał do Wrocławia. Tam też nie było mocnych na siatkarki z Węgrowa – kolejne dwa triumfy zapewniły im bezpośredni awans do II ligi. Takie rozstrzygnięcie było formalnością, ponieważ trener Robert Kupisz dysponował w tym sezonie mocnym składem. Ambicje w mieście są jednak o wiele wyższe, gdyż w Węgrowie wciąż pamięta się boje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zatem bez wątpienia zespół nie osiądzie na laurach i w przyszłym sezonie również będzie chciał walczyć o najwyższe cele w II lidze.

 

19-21.04.13 – Wrocław

III liga kobiet (turniej finałowy):

Gwardia II Wrocław – Sokół Mogilno 3:0 (25:14, 25:22, 25:12)

Sokół Mogilno – Nike Węgrów 1:3 (9:25, 25:22, 13:25, 7:25)

Nike Węgrów – Gwardia II Wrocław 3:1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:19)

 

 Klasyfikacja końcowa:
1. Nike Węgrów
2. Gwardia II Wrocław
3. Sokół Mogilno

Nike Węgrów awansowała do II ligi, Impel Gwardia zagra w barażach.

 

źródło: własne / gloswegrowa.pl / siatka.org; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;