sobota, 4 maja 2024r.

Miękkie lądowanie na Okęciu (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce rozgromiła na własnym boisku Okęcie Warszawa aż 7:0.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewcza na to spotkanie wyszli w pełni zmobilizowani. Już w 4 minucie Pogoniści zdobyli pierwszą bramkę. Rafał Jędrzejczyk dograł z prawego skrzydła, Paschal Ekwueme minął się z piłką, ale akcje celnym strzałem na bramkę wykończył Kacper Starek. W 12 minucie było już 2:0. Sylwester Buga dośrodkował z rzutu rożnego, golkiper Okęcia wypuścił futbolówkę z rąk, a czujny Ekwueme bez większych problemów wbił ją do bramki. Pięć minut później Hubert Łukanowski dośrodkował w pole karne do Adama Czerkasa i napastnik Pogoni strzałem głową zdobył 3 bramkę dla swojego teamu. W 26 minucie Czerkas zagrał do Starka, pomocnik urodzony w Lublinie uderzył mocno na bramkę, golkiper wybił ją ponownie pod nogi byłego piłkarza Legii Warszawa, ale jego dobitka wylądowała na słupku. Chwilę później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Ekwueme, jednak jego uderzenie było niecelne. W 34 minucie Czerkas wygrał walkę bark w bark z defensorem przyjezdnych i mając przed sobą tylko bramkarza Bartłomieja Kleszcza strzelił minimalnie niecelnie. W 42 minucie Rafał Augustyniak został sfaulowany w polu karnym i sędzia Kamil Chmielewski podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Czerkas. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Ekwueme, który po dośrodkowaniu z lewego sektora boiska uderzył z woleja. Pierwsza odsłona kończyła się wygraną biało-niebieskich 5:0.

Od pierwszych minut drugiej połowy Pogoń II od razu zaczęła atakować. W 48 minucie tuż obok bramki strzelił Bartosz Kaszubowski. Kilkadziesiąt sekund później Kaszubowski dograł na około piąty metr do Ekwueme, ale strzał Nigeryjczyka był niecelny. W 56 minucie ponownie akcja dwójki Ekwueme-Kaszubowski i ten drugi będąc w dogodnej pozycji strzelił swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach IV ligi. Cztery minut później Starek zszedł ze skrzydła do środka i oddał mocny strzał na bramkę Kleszcza, ale golkiper z Warszawy popisał się dobrą interwencją. W 64 minucie bliski zdobycia gola był Damian Rytel, który po podaniu Jędrzejczyka w pole bramkowe nie sięgnął piłki. Chwilę później swoją drugą bramkę, a ostatnią w tym meczu zdobył Kaszubowski. Wychowanek Pogoni uderzył z linii pola karnego z woleja po długim rogu. W 76 minucie zespół Okęcia Warszawa oddał pierwszy i jak się później okazało jedyny celny strzał na bramkę Karola Budzikura. Sześć minut przed końcem meczu Jędrzejczyk zagrał na 16 metr do Wiktora Lacha, ten strzelił w obrońcę, a dobitka Kaszubowskiego przeleciała nad bramką. Siedlczanie po tej wygranej z dorobkiem 21 punktów zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 11 maja na wyjeździe z Józefovią Józefów.

05.05.13, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Okęcie Warszawa 7:0 (5:0) Widzów: 150

Bramki: Kacper Starek 4, Paschal Ekwueme 12, 44, Adam Czerkas 17, 43 (k), Bartosz Kaszubowski 56, 65

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 7. Rafał Augustyniak, 6. Mateusz Padysz, 2. Tomasz  Stromecki, 13. Hubert Łukanowski – 14. Rafał Jędrzejczyk, 15. Bartłomiej Dołubizna (46, 8. Wiktor Lach), 20. Sylwester Buga, 21. Kacper Starek (69, 18. Tomasz Misiowski) – 4. Paschal Ekwueme (61, 17. Damian Rytel), 9. Adam Czerkas (46, 16. Bartosz Kaszubowski)

Okęcie: 1. Bartłomiej Kleszcz – 20. Adrian Wiercioch (66, 4. Marek Koćwin), 5. Łukasz Dziewicki, 2. Piotr Łuczy0k (46, 15. Michał Łuczyk), 11. Mariusz Wiśniewski – 9. Kamil Świtalski, 17. Tomasz Kulesza (46, 16. Tomasz Dorociak), 8. Łukasz Sobotka, 23. Ryszard Breś, 10. Tymoteusz Chodźko – 19. Rafał Gajowniczek (46, 14. Maciej Krawczyk)

Żółte kartki: Tomasz Dorociak 53, Tymoteusz Chodźko 90

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)