sobota, 4 maja 2024r.

Gol Starka w końcówce daje wygraną

Pogoń II Siedlce wygrała w ostatnim wyjazdowym meczu IV ligi w tym sezonie ze Spartą Jazgarzew 3:2.

Pogoń II do spotkania w Jazgarzewie z miejscową Spartą przystąpiła wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny. Na papierze skład wyglądał na bardzo mocny i większość kibiców liczyła na pewne zwycięstwo siedlczan. Tak jednak nie było. Pierwszego gola w meczu  zdobyli gospodarze. W 45 minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Piotr Francuz. Chwilę później Adam Czerkas strzelił po długim rogu i doprowadził do remisu.

Drugą odsłonę bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza. Już w 47 minucie bramkę zdobył Kacper Starek, który wykorzystał podanie z bocznego sektora boiska i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Po godzinie gry Sparta odpowiedziała. Mateusz Steć sfaulował zawodnika gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił niegdyś przymierzany do Pogoni Tomasz Dudek. Rezerwy Pogoni ponownie pokazały charakter i grę do ostatniego gwizdka arbitra. W 85 minucie zwycięskiego gola zdobył Starek, który przelobował bramkarza z Jazgarzewa.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 15 czerwca o godzinie 17 na własnym boisku z Żyrardowianką Żyrardów. Zespół z Żyrardowa w 29 kolejce zremisował 0:0 z Pilicą Białobrzegi i stracił szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast Pilica na kolejkę przed końcem ligi awansowała do III ligi.

08.06.13, 17:00 – Jazgarzew

IV liga: Sparta Jazgarzew – Pogoń II Siedlce 2:3 (1:1)

Bramki: Piotr Francuz 45, Tomasz Dudek 60 (k) – Adam Czerkas 45+1, Kacper Starek 47, 85

Sparta: Łukasz Sałkiewicz – Marcin Sokół, Łukasz Dąbrowski, Tomasz Dudek, Marcin Fąfara – Zbigniew Obłuski, Łukasz Krzyżański (46 Łukasz Kopczyński), Bartosz Orłowski, Marcin Rawski – Piotr Francuz, Konrad Rudnicki

Pogoń II: Karol Budzikur – Tomasz Stromecki, Mateusz Urbański, Mateusz Steć, Rafał Kosiec (46 Damian Guzek) – Rafał Jędrzejczyk, Damian Rytel (55 Bartosz Kaszubowski), Sylwester Buga, Marcin Stromecki (46 Mariusz Dzienis), Kacper Starek – Adam Czerkas (46 Paschal Ekwueme)

Sędzia: Sebastian Młodawski (Radom)