poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Wzorowa współpraca

Wszystko zaczęło się od lekcji pokazowych rugby w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim. 22 stycznia br. odbyły się pierwsze lekcje z rugby, uczestniczyło w nich ponad 60 uczniów. Nikt się nie spodziewał, jak wielkim zainteresowaniem będzie cieszyła się ta, tak mało popularna w szkołach, dyscyplina sportu. Zaraz po feriach Rafał Matusiak (szkoleniowiec grup młodzieżowych w MKS Pogoń Siedlce) został zaproszony na kolejne lekcje WF. Uczniowie po raz drugi bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i wtedy narodził się pomysł, aby prowadzić tam regularne treningi rugby.

Kolejnym krokiem umacniającym współpracę na linii MKS Pogoń Siedlce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim był krótki pokaz rugby. Zawodnicy naszego klubu (głównie seniorzy) wystąpili podczas Dni Otwartych w gimnazjum. Była to impreza zorganizowana dla szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych. Pokaz obejrzało ponad dwustu widzów, którzy nagrodzili naszych zawodników gromkimi brawami. Najwięcej emocji wzbudziło „wynoszenie w aucie” –  bardzo widowiskowy element gry w rugby, szczególnie dla osób, które widzą to pierwszy raz w życiu. Dzień przed pokazem odbyło się spotkanie organizacyjne dla chętnych uczniów, którzy zadeklarowali chęć kontynuowania przygody z tą dyscypliną. W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli Ola Rusinek, która została opiekunem młodych rugbistów z ramienia szkoły; Rafał Matusiak, który został szkoleniowcem grupy, oraz Stanisław Kowalczyk, założyciel rugby w Sokołowie Podlaskim.

W dniu 20 marca 2013 odbył się pierwszy trening w sali gimnastycznej PG nr 1 i od tego dnia zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Dnia 20 kwietnia 2013 odbył się pierwszy trening na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4, od tego dnia grupa trenuje dwa razy w tygodniu.

Kolejnym dużym wydarzeniem w krótkiej historii gimnazjalistów był debiut w Międzynarodowym Turnieju im. Mirosława Wojtani, który miał miejsce 20 kwietnia w Łodzi.  W turnieju tym w barwach MKS Pogoń Siedlce wystąpili : Piotr Jastrzębski, Ariel Kupisz, Hubert Nowak, Adrian Błoński, Grzegorz Niemierka, Emil Skorupka, Kacper Wasilewski, Damian Dyńka, Bartek Kaczmarek.

W kolejnym Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży barwy Pogoni reprezentowali:
– w Lublinie (28 kwietnia): Piotr Jastrzębski i Adrian Błoński;
– w Siedlcach (25 maja): Adrian Błoński, Ariel Kupisz, Michał Onisk, Kacper Wasilewski, Przemysław Nowotniak, Bartek Kaczmarek, Damian Dyńka, Emil Skorupka.

Następną imprezą, w jakiej wzięli udział uczniowie w/w gimnazjum, był festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Zbuczynie 2 czerwca. Tym razem dwóch uczniów zaprezentowało swoje umiejętności w krótkim pokazie „Rugby Tag” – bezkontaktowa odmiana rugby, byli to: Adrian Błoński i Ariel Kupisz. Regularnie w treningach rugby uczestniczą: Ariel Kupisz, Piotr Jastrzębski, Adrian Błoński, Hubert Nowak, Grzegorz Niemierka, Emil Skorupka, Piotr Zawadzki, Kacper Wasilewski, Mateusz Księżopolski, Damian Dyńka, Przemysław Nowotniak, Patryk Czarnocki, Cezary Galimski, Piotr Baran, Michał Onisk, Mateusz Mlonek, Bartłomiej Kaczmarek.

I tak oto przedstawia się próba reaktywacji i popularyzacji rugby w Sokołowie Podlaskim. Duże słowa uznania i podziękowania należą się Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim panu Kazimierzowi Soszce oraz pani Oli Rusinek nauczycielce WF z tejże szkoły, dzięki którym było możliwe zaprezentowanie młodzieży tego pięknego sportu. Żywimy głęboką nadzieję, że współpraca na linii PG nr 1 a MKS Pogoń Siedlce będzie przebiegała tak jak dotychczas, czyli wzorowo.

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;