sobota, 15 czerwca 2024r.

Pokaz judo w SP 12

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Hanny Głuchowskiej, dnia 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 12, na ul. Unitów Podlaskich 16 w Siedlcach, w czasie pierwszego w historii szkoły, tak dużego Festynu Rodzinnego, odbył się pokaz Judo w wykonaniu młodych adeptów, trenujących w Szkółce Judo Magdaleny Matusiak.

Początkowo pokaz zaplanowano na godz. 13:00 i miał się odbyć na terenie otwartym szkoły, na boisku tartanowym do koszykówki, tuż przy korcie tenisowym, jednak z powodu ulewnego deszczu maty przeniesiono do szkoły na halę sportową.

Reprezentanci trzech, spośród wszystkich dziewięciu, grup wiekowych w liczbie 16 osób, pod okiem trenerki Magdaleny Matusiak, zaprezentowali swoje umiejętności, które nabyli w roku szkolnym 2012/2013 trenując na jednej z sal w/w szkoły.

W pokazie mieli możliwość wystąpić: Piotr Chibowski, Jakub Czapczak, Jakub Demiańczuk, Julia Grzesiewicz, Patryk Jóźwik, Igor Kaczyński, Kuba Kaczyński, Maciej Kordylas, Mateusz Kruk, Filip Matusiak, Karol Matusiak, Dawid Młynarski, Dawid Ochnio, Wiktor Ochnio, Maciej Pająk i Kacper Stoszewski.

Trenerka Magdalena Matusiak, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Turniejów Nadziei Olimpijskich, a także zawodniczka Kadry Olimpijskiej w latach 2000-2002, bardzo zadowolona ze swoich podopiecznych, wyraziła ogromne podziękowania dla wymienionych osób, które włożyły w występ wiele serca i wysiłku. Dla wielu z tych osób była to pierwsza okazja do zaprezentowania się przed tak dużą publicznością. Dzieci spisały się wspaniale, co zostało zauważone i nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

W pokazie nie było fizycznej możliwości zaprezentować wszystkich uczniów Szkółki Judo, którzy radzą sobie nie gorzej niż ich reprezentanci. Młodych adeptów czekają egzaminy na 6 kyu (biały pas) w dniach 19, 20 i 21 czerwca. Życzymy im powodzenia i wielu sukcesów w ich życiu sportowym.

Wszystkie osoby w wieku 6-12 lat, chętne na przygodę z judo zapraszamy na zajęcia po wakacjach. Szczegóły na stronie www.judo-siedlce.pl

źródło i foto: judo-siedlce.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;