piątek, 14 czerwca 2024r.

W I lidze pozostało kilka niewiadomych

Niedawno rywalizujące z KPS Siedlce w I lidze zespoły Czarnych Radom i BBTS Bielsko-Biała zostały zaproszone do PlusLigi. Udział na najwyższym szczeblu tego drugiego zespołu stanął jednak pod znakiem zapytania, z powodu braku gwarancji finansowych.

Rok temu nikomu nie udało się spełnić sztywnych norm najwyższej polskiej ligi, a w tym roku po powiększeniu PlusLigi do 12 zespołów do gry zaproszono aż dwie ekipy. Przyszłość pokaże, co stanie się jeżeli BBTS naprawdę nie spełni wymogów gry w elicie.

Na zapleczu PlusLigi pojawią się dwa nowe zespoły. Do I ligi wraca Avia Świdnik, która w ostatnim czasie często sparingowo lub turniejowo potykała się z KPS. Drugim beniaminkiem jest KS Milicz prowadzony przez byłego szkoleniowca teamu z Siedlec Dominika Kwapisiewicza.

Awans Czarnych i BBTS spowodował dodatkowe wolne miejsca w I lidze. Aby uzupełnić 12-zespołową stawkę wysłano zaproszenia do spadkowiczów z sezonu 12/13 (Energetyk Jaworzno, AZS UAM Poznań) oraz finalistów II ligi (TKS Nascon Tychy, AGH 100RK AZS Kraków). Czas na decyzję dla klubów minął 21 czerwca. Jeżeli chęć gry wyrażą więcej niż dwa zespoły przeprowadzone zostanie losowanie.

 
źródło: własne / siatka.org; foto: KS Milicz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;