piątek, 14 czerwca 2024r.

Odmienione i odmłodzone

W mocno odmienionym i odmłodzonym składzie względem zeszłego sezonu wystąpią w nowych rozgrywkach siatkarki Ósemki Siedlce.

Nachodzące rozgrywki nie będą podporządkowane walce o awans, ale zbieraniu doświadczeń. Tym bardziej, że w składzie pozostaną tylko 3 seniorki: środkowa Kinga Wiśniewska, atakująca Agnieszka Krzymowska i przyjmująca Ewa Połeć. Pozostałymi zawodniczkami w kadrze będą młodziczki, które wejdą w wiek kadetek.

Tak budowany zespół, oparty na młodych siedlczankach ma w przyszłości powalczyć o awans do II ligi, ale jeszcze nie w najbliższym sezonie. Siatkarki Ósemki mają się rozwijać poprzez grę i rady starszych zawodniczek oraz trenera Jarosława Plewińskiego.

Opiekun Ósemki w swoich młodych zawodniczkach widzi duży potencjał, w który warto inwestować. Młodziczki zajęły w zeszłym sezonie 9 miejsce na Mazowszu, ale wpływ na to miał system rozgrywek i niezrozumiałe przepisy. Te same zawodniczki potrafiły notować bardzo dobre wyniki w silnie obsadzonych turniejach (I miejsce w Słupsku, II miejsce w Wałczu).

Rok temu decyzja o grze w III lidze była dosyć nagła, więc nie było czasu na odpowiednie przygotowanie do rozgrywek. Teraz będzie inaczej. 5 sierpnia siatkarki wyjadą na obóz w górach do Rycerki Dolnej położonej 30 km od Żywca. Kolejnym etapem przygotowań będzie dwutygodniowe zgrupowanie w Ustce. Od września Ósemka do startu nowego sezonu będzie trenować w Siedlcach.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;