poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Ciężarowe medale w Spale

Dwa medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów i drugie miejsce WLKS Siedlce w II Rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet – to przyniósł start naszych sztangistek w Spale.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów nasze sztangistki zdobyły dwa medale – oba koloru srebrnego.

Drugie miejsce w kat. 53 kg zajęła Wioleta Jastrzębska uzyskując w dwuboju 158 kg (69+89) – 251,76 pkt. Ponadto zawodniczka WLKS zdobyła małe srebrne medale za rwanie i podrzut.

Taką samą lokatę co Jastrzębska, zajęła Katarzyna Marcinkowska startująca w kat. 69 kg. Jej wynik to 150 kg (65+85) – 189,05 pkt oraz srebrne krążki za rwanie i za podrzut.

W kat. 63 kg rywalizowała także inna zawodniczka WLKS, Elwira Nasiłowska uzyskując 103 kg (46+57) – 138,06 pkt i zajmując siódme miejsce.

Równolegle z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski do 23 lat, rozegrano II Rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet. Wiele wyników zostało zaliczone z rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23.

Siedlecki WLKS zajął w drugiej rundzie drugie miejsce, ulegając jedynie Mazovii Ciechanów. Po dwóch rundach prowadzi Tytan Oława, przed Mazovią i WLKS –> patrz ZDJĘCIE.

źródło: własne / Polska Sztanga / PZPC; foto: PZPC