poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Ciągle bez wygranej (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni Siedlce przegrały w kolejnym meczu sparingowym z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddała Pogoń. W 14 minucie Sylwester Buga uderzył z dystansu, bramkarz sparował piłkę na słupek, a dobitka Tomasza Grochowskiego była bardzo niecelna. Niemal dwadzieścia minut później siedlczanie stracili bramkę. Po rzucie z autu i złym kryciu defensorów biało-niebieskich Rafał Słowik znalazł się sam na sam z Hubertem Radzikowskim i przelobował wychodzącego golkipera. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyrównali. Andrzej Ługowski dośrodkował w pole karne, a futbolówkę głową do bramki skierował Piotr Krawczyk.

W drugiej odsłonie szansę gry otrzymali juniorzy z rocznika 1996. W 51 minucie Krawczyk zagrał do Arona Majczyny, ten minął bramkarz, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w boczną siatkę. Zwycięskiego gola dla Mazovii zdobył w 79 minucie Robert Przyborowski, który strzelił sprzed „16” po długim rogu. W teamie Pogoni II wystąpili nowi zawodnicy: napastnik z rocznika 1995 Michał Kitliński, który ostatnio występował w MSP Szamotuły, Przemysław Jakimiak, Andrzej Ługowski, Paweł Wasiluk, Tomasz Nieścieruk, Michał Głuchowski, Borys Andrzejczuk i Kamil Centkowski (wszyscy juniorzy) oraz zawodnicy, którzy wystąpili w meczu z Tygrysem Huta Mińska.

Następne spotkanie kontrolne rezerwy rozegrają w sobotę 27 lipca w Siedlcach z Wilgą Garwolin.

23.07.13, 18:45 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: Piotr Krawczyk 45 – Rafał Słowik 35, Robert Przyborowski 79

Pogoń II: 1. Hubert Radzikowski (41, Przemysław Jakimiak; 53, Piotr Antoszczuk) – 19. Andrzej Ługowski (46, 15. Paweł Wasiluk), 3. Mateusz Dmowski (46, 15. Tomasz Nieścieruk), 6. Mateusz Padysz (82, 7. Kamil Centkowski), 17. Patryk Szachnowski (65, 11. Michał Głuchowski) – 6. Aron Majczyna (76, 20. Łukasz Czarnocki), 2. Adam Chojecki, 10. Sylwester Buga (77, 11. Jan Gospodarczyk), 16. Tomasz Grochowski (77, 8. Michał Czarczyński) – 16. Michał Kitliński (74, 18. Patryk Kisiel), 8. Piotr Krawczyk (82, 14. Borys Andrzejczuk)