poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Przegrane z zespołami z niższych lig

Pogoń II Siedlce rozegrała dwa sparingi z zespołami z niższych lig. W środę siedlczanie przegrali z Podlasiem Sokołów Podlaski 3:5, a dzisiaj przegrywając 2:4 musieli uznać wyższość Grodziska Krzymosze.

W meczu z lokalnym rywalem Podlasiem Sokołów Podlaskie kibice zebrani na trybunach mogli zobaczyć aż 8 goli. Bramki dla podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza zdobyli: Tomasz Grochowski, Piotr Krawczyk i Aron Majczyna. Oceniając ostatnie sparingi można wywnioskować, że Pogoniści powinni popracować na treningach nad grą defensywną, ponieważ w ostatnich meczach tracą zbyt dużo goli

31.07.13, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 3:5

Bramki dla Pogoni II: Tomasz Grochowski, Piotr Krawczyk, Aron Majczyna

Pogoń II (wyjściowy): Hubert Radzikowski – Andrzej Ługowski, Mateusz Steć, Mateusz Padysz, Aron Majczyna – Mateusz Janusiewicz, Adam Chojecki, Marcin Paczkowski, Sylwester Buga, Tomasz Grochowski – Piotr Krawczyk

W meczu z Grodziskiem Krzymosze szanse gry dostali juniorzy oraz zawodnicy, którzy mniej występowali w poprzednich sparingach. W 13 minucie Michał Czarczyński dośrodkował na długi słupek do Jana Gospodarczyka, a ten uderzył z woleja i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Dziesięć minut później siedlczanie prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Daniel Miller, który wykorzystał dobre podanie strzelca pierwszej bramki. W 25 minucie Grodzisk wziął się do odrabiania strat. Bramkę dla gości zdobył był gracz juniorów Pogoni Damian Prokurat. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy zespół z Krzymosz doprowadził do remisu. Damian Prokurat zagrał wzdłuż bramki, a futbolówkę do bramki strzałem pod poprzeczkę skierował ex-Pogonista Mariusz Kruk.

W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole, które zdobywali przyjezdni. Najpierw gola w 71 minucie zdobył Artur Cielemęcki, a jedenaście minut później golkipera Pogoni strzałem z rzutu karnego, po faulu Mateusza Dmowskiego pokonał Grzegorz Ostojski.

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 11 drugi zespół Pogoni rozegra swój ostatni sparing z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

01.08.13, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Grodzisk Krzymosze 2:4 (2:2)

Bramki: Jan Gospodarczyk 13, Daniel Miller 23 – Damian Prokurat 25, Mariusz Kruk 38, Artur Cielemęcki 71, Grzegorz Ostojski 82 (k)

Pogoń II: Hubert Radzikowski (36, Piotr Antoszczuk; 71, Przemysław Jakimiak) – 16. Paweł Wasiluk, 3. Mateusz Dmowski, 6. Mateusz Padysz (46, 2. Kamil Centkowski), 2. Michał Głuchowski – 11. Jan Gospodarczyk (84, 6. Dominik Pątek), 8. Daniel Miller (63, 18. Borys Andrzejczuk), 14. Adam Chojecki, 10. Tomasz Nieścieruk, 17. Łukasz Czarnocki (69, 20. Paweł Dobrowolski) – 8. Michał Czarczyński (71, 15. Adam Niedziałek)