XI Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym

W niedzielę nad siedleckim Zalewem Miejski Klub Rugby zorganizował XI już Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym, na piasku zagrało 12 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Największą frekwencję miała najmłodsza kategoria, zgłosiło się sześć zespołów, które zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. Zwycięzcy grup „AK 47” i „PKF” spotkali się w finale, który zakończył się zwycięstwem fanów rosyjskiej broni maszynowej 3:2. W „małym finale” zespół „Team OMG” pokonał 5:1 „Tygrysy” wszystkie przyłożenia zdobywając w drugiej połowie.

Wyrównane mecze stoczono w kategorii 14-17 lat, zwycięskie „Kabanosy” pokonały „Ziemniaki” tylko 2:1, a drużynę „Bez nazwy” 3:2, mniejsza liczba drużyn była efektem wyjazdu grupy zawodników Miejskiego Klubu Rugby na Ogólnopolską Konsultację Kadr Wojewódzkich do Puław.

Również w kategorii Open wystartowało trzy drużyny, w najważniejszym meczu „Starzy Gwardziści” pokonali w końcówce „Młodych” 4:3 (1:1). Nie przyjechała warszawska drużyna „Szonek Team”, której lider Wojciech Szonecki zagrał w ośmiu z jedenastu rozegranych dotychczas imprez.

Najstarszym zawodnikiem startującym w mistrzostwach był Tomasz Barczak, rocznik 1958, najmłodszymi zaś Dawid Pasik i Bartek Skup z rocznika 2003.

Medaliści: 10-13 lat – 1. „AK 47” (Dawid Enihowt, Jacek Mieścicki, Igor Pątek, Marek Warmiński), 2. „PKF”, 3. „Team OMG”, 4. „Tygrysy”, 5. „Nic nie wiem”, 6. „Barszcz”; 14-17 lat – 1. „Kabanosy” (Alan Kaldjob, Kacper Kozera, Tomasz Krzyszczak, Maciej Stefaniuk), 2. „Ziemniaki”, 3. „Bez Nazwy”; Open – 1. „Starzy Gwardziści” (Tomasz Barczak, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Bartek Zagalski), 2. „Młodzi”, 3. „Nieśmiertelni”.

źródło i foto: Jacek Wierzbicki