poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Dużo bramek w sparingu rezerw

Pogoń II Siedlce przegrała w meczu kontrolnym z Orlętami Łuków 2:4.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. W 44 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką zawodnik Orląt strzałem głową umieścił piłkę w sieci. We wcześniejszych minutach oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji, ale dobrze w meczu spisywali się bramkarze lub ich strzały były niecelne.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli siedlczanie. W 52 minucie do remisu doprowadził Piotr Krawczyk, który zdobył bramkę głowa po dośrodkowaniu z rożnego Marcina Paczkowskiego. Około 20 minut później po strzale Tomasza Grochowskiego w krótki róg Pogoniści wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza mają mecz pod kontrolą i spokojnie wygrają sparing, jednak niewykorzystane sytuacje m.in. Piotra Krawczyka (strzelił w poprzeczkę) zemściły się. W 79 minucie Mateusz Dmowski sfaulował rywala w polu karnym i sędzia podyktował „11”, którą chwilę później pewnie wykorzystał piłkarz z Łukowa. Cztery minuty przed końcem meczu Orlęta wyszły na prowadzenie 3:2, po strzale głową. Ostatnia bramka w spotkaniu padła w 87 minucie, kiedy to piłkarz Orląt minął obrońcę i uderzył tuż przy słupku.

W ekipie Orląt zagrali byli piłkarze Pogoni: Paweł Matłacz, Dariusz Dziewulski oraz Jakub Jurek.

Ostatni mecz kontrolny przed inauguracją ligi rezerwy Pogoni rozegrają 7 sierpnia tj. jutro o godzinie 19  Siedlcach z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

07.08.13, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 2:4 (0:1)

Bramki: Piotr Krawczyk 52, Tomasz Grochowski 74 – nieznany 44, nieznany 79 (k), nieznany 86, nieznany 87

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46, 1. Hubert Radzikowski) – 11. Daniel Miler (46, 14. Michał Kitliński), 3. Mateusz Dmowski, 22. Mateusz Padysz, 17. Patryk Szachnowski (75, 11. Daniel Miler) – 20. Aron Majczyna, 16. Marcin Paczkowski (59, 10. Tomasz Nieścieruk), 10. Tomasz Nieścieruk (46, 19. Sylwester Buga), 6. Tomasz Grochowski (80, 8. Łukasz Czarnocki)- 7. Piotr Krawczyk (77, 18. Patryk Kisiel), 11. Bartosz Kaszubowski (67, 8. Michał Czarczyński)

Sędzia: Grzegorz Dąbrowski (Siedlce)