czwartek, 20 czerwca 2024r.

Pogoń do raportu

Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN przedstawił raport, w którym dokonał oceny poziomu organizacji, bezpieczeństwa i infrastruktury polskich klubów od ekstraklasy do II ligi w czasie rundy wiosennej sezonu 12/13.

Frekwencja

II liga wschodnia była lepsza w materii zainteresowania kibiców od grupy zachodniej. W rundzie mecze obejrzało na stadionach prawie 90000 osób, co dało średnią 594 widzów na spotkanie. Rekordzistą była Siarka Tarnobrzeg, której derbowy mecz ze Stalą Stalowa Wola przyciągnął na trybuny 3600 osób; średnia widzów na spotkaniach beniaminka przekroczyła 1000 osób. Siedlecka Pogoń przyciągnęła na obiekt ROSRRiT największą liczbę widzów, ale grała aż 10 meczów u siebie. Jeżeli brać pod uwagę średnią na mecz, to biało-niebiescy uplasowali się na 4 pozycji.

frekwencja ogól
frekwencja śred
Bezpieczeństwo

Również na 4 pozycji Pogoń plasuje się w średniej na mecz ilości zaangażowanych policjantów i stewardów. Najwięcej funkcjonariuszy potrzebne było w Lublinie przy okazji meczów Motoru, najwięcej stewardów (służby informacyjne i porządkowe) w Płocku.

policja stewardzi

Plusy

Dział PZPN na podstawie raportów delegatów ocenił także pod kątem poszczególnych elementów organizacji każdego meczu. Wyróżniono po 3 kluby w odpowiednich dziedzinach.

Pogoń została doceniona za:
– Bufety;
– Parkingi dla drużyn i oficjeli;
– Parkingi dla kibiców;
– Politykę informacyjną;
– Ciągi komunikacyjne;
– Furtki ewakuacyjne;
– Warunki oglądania meczu;
– Punkty depozytowe;
– Proaktywność stewardów.

Fair Play

fair play

 

Obserwuj autora na Twitterze
źródło: własne / PZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;