IV Triathlon Siedlecki za nami (fotogaleria)

Cykliczna impreza organizowana przez stowarzyszenie klub sportowy Leniwce.pl odbyła się po raz czwarty. Pogoda dopisała, uczestnicy także. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i do obejrzenia bogatej fotogalerii.

Dla młodszych uczestników zawodów przygotowano mniej obciążającą trasę, a konkretnie: 100 m pływania, 3 km jazdy rowerem i 1 km biegu.

Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Mateusz Okniński (Rawa Siedlce), który wyprzedził Jakuba Kielaka (Neptun Sokołów Podlaski) i Jakuba Oszala (Ósemka Siedlce). Wśród dziewcząt triumfowała Laura Karasińska z Siedlec, a za jej plecami finiszowały siostry: Magdalena i Anna Mandziuk. W rywalizacji mini triathlonu wzięło udział 13 uczestników.

IV Triathlon Siedlecki – MINI

Zmagania na dystansie długim: 400 m pływania, 10 km jazdy rowerem i 3 km biegu obfitowały w nie lada emocje. Morderczy dystans wielu uczestników kończyło wręcz sprintem, by móc poprawić swój czas lub też wyprzedzić konkurenta na końcowych metrach. Do rywalizacji przystąpiły 152 osoby, a ukończyło 147.

Pierwszy na mecie zameldował się ubiegłoroczny brązowy medalista: Maciej Michalski z Legionowa. Jako drugi linię mety przekroczył współorganizator imprezy – popularny „Jasiek”, czyli Paweł Janiak. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Małek. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Siwczuk przed Elżbietą Mzyk i Agnieszką Mazurkiewicz.

Przeprowadzono także klasyfikacje M40+ i K40+, jak również wśród niepełnosprawnych oraz… wąsaczy. Poniżej szczegółowe wyniki.

IV Triathlon Siedlecki – WYNIKI

Nagrodę fair play otrzymał Bartosz Goławski (Leniwce.pl) za oddanie na trasie swojego roweru jednej z uczestniczek, tym samym pozbawiając się możliwość uczestniczenia w zawodach.

źródło: własne / pulsarpsort.pl; foto: Maciej Sztajnert (5)