piątek, 1 marca 2024r.

Próba generalna na 7

Pogoń Awenta Siedlce zdobyła srebrne medale podczas rozgrywanych w Łodzi mistrzostwach Polski w rugby 7-osobowym.

Pierwszego dnia rywalizacji siedlczanie odnieśli komplet zwycięstw. Najpierw Pogoń ograła akademików z Gdańska, potem po ciężkim boju pokonała specjalistów w „siódemkach” Orkan Sochaczew, by na zakończenie pierwszego dnia mistrzostw poradzić sobie z Czarnymi.

W niedzielne przedpołudnie rugbiści z Siedlec pokonali RK Unisław i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A. W półfinale Pogoniści ograli Posnanię Poznań, dzięki czemu awansowali do finału. Rywalem siedlczan w decydującym boju była broniąca trofeum gdańska Lechia. Ekipa z Trójmiasta okazała się za silna dla Pogoni, kompletując tym samym – sytuacja bez precedensu – trzy najważniejsze trofea w polskim rugby.

Mimo finałowej porażki siedlczanie mogą być dumni ze swojej postawy. Młody zawodnik Pogoni Tomasz Biernacki został wybrany MVP turnieju. Okazja do potwierdzenia dobrej formy z mistrzostw Polski już za tydzień, kiedy to Pogoń rozpocznie nowy sezon w Ekstralidze.

Skład Pogoni: Paweł Antoszczuk, Tomasz Biernacki, Mateusz Dąbrowski, Tomasz Gasik, Jakub Kryszczuk, Mateusz Lament, Dawid Lorentowicz, Bartosz Nasiłowski, Maciej Panasiuk, Robert Pawelec, Paweł Stempel. Trener: Andrzej Kopyt

Wyniki:

Faza grupowa
Pogoń Awenta Siedlce – AZS AWFiS Gdańsk 34:0
Orkan Sochaczew – Pogoń 7:12
Czarni Pruszcz Gdański – Pogoń 0:38
RK Unisław – Pogoń Siedlce 7:54

1/2 finału
Pogoń – Posnania Poznań 17:7

Finał
Lechia Gdańsk – Pogoń 28:7

 

źródło: własne; foto: Kamil Dawidowicz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;