poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Spływ Kajakowy XIX Memoriału Dzidka Wasiaka

Szukając nowej formuły upamiętnienia rocznicy śmierci Stanisława „Dzidka” Wasiaka Miejski Klub Rugby zorganizował dwa lata temu Rajd Rowerowy, a w roku ubiegłym Spływ Kajakowy Liwcem. Impreza była udana więc XIX Memoriał „Dzidka” został również zorganizowany jako Spływ Kajakowy, tym razem doliną Bugu.

Uczestnicy spotkali się przed bramę Cmentarza Centralnego w Siedlcach, złożyli wieniec na grobie „Dzidka” i uczcili jego pamięć minutą ciszy. Następnie wszyscy wsiedli do busa i pojechali w okolice Mierzwic, składając kwiaty w miejscu, gdzie 19 sierpnia 1994 „Dzidek” zginął w wypadku samochodowym.

Trasa tegorocznego spływu została wyznaczona od Serpelic do Mierzwic wzdłuż malowniczej doliny Bugu. Na sympatyków rugby czekały liczne niespodzianki, konary, wiry czy fale wytwarzane przez motorówki. W tym roku obyło się wprawdzie bez wywrotek, za to kilka razy trzeba było spychać kajaki z mielizny. Po spływie wszyscy spotkali się przy ognisku opowiadając dawne historie, których głównym bohaterem był oczywiście „Dzidek”.

Dzień wcześniej odbył się otwarty trening weteranów oraz projekcja meczu z 1990 roku Posnania Poznań – RKS VIS Siedlce z udziałem „Dzidka”.

Stanisław „Dzidek” Wasiak (1966-1994) był jednym z najlepszych siedleckich rugbistów, grał we wszystkich kolejnych klubach od WFS do Pogoni. Reprezentował Polskę we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta do seniora, przez sezony 1983-1985 był kapitanem reprezentacji narodowej juniorów.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;