piątek, 1 marca 2024r.

Stabilizacja kluczem do sukcesu

W niedzielę 25 sierpnia wszyscy spragnieni zmagań siedleckich rugbistów będą mogli się wreszcie nasycić. Awenta MKS Pogoń Siedlce rozpoczyna kolejny sezon w Ekstralidze.

Zwykło się mówić, że najtrudniejszym sezonem dla beniaminka w nowej lidze jest drugi po awansie. W przypadku Pogoni ta reguła nie powinna znaleźć odzwierciedlenia. Skład jest ograny, nauczony doświadczeniami z poprzedniego sezonu i podrażniony pechowym zakończeniem ubiegłych rozgrywek.

Kadra zespołu względem zeszłego sezonu praktycznie pozostała niezmieniona. Postawiona bowiem na stabilizację składu, który wciąż wiele może ugrać z racji niskiej średniej wieku, ale i potencjału sportowego. Do zespołu dołączyli najzdolniejsi juniorzy oraz Paweł Stempel. Nowy zawodnik Pogoni to bardzo ciekawa postać, w przeszłości był on bowiem reprezentantem Polski w biegach sprinterskich.

Niegotowi do gry są zawodnicy kontuzjowani w ostatnim czasie. Kadra trenerska będzie musiała sobie radzić bez: Sebastiana Krupy, Piotra Psuja, Dawida Rajewskiego i Sebastiana Smolińskiego. Ostatnim akordem przed startem sezonu była wizyta Pogonistów w siedleckim magistracie, gdzie z rąk najwyższych urzędników miejskich otrzymali gratulacje za minione sukcesów i życzenia osiągnięcia kolejnych.

 

Siedleccy kadrowicze

Trenerzy reprezentacji narodowych doceniają pracę i umiejętności siedleckich zawodników. Do seniorskiej kadry na mecz ze Szwecją powołania dostali: Adrian Chróściel, Tomasz Gasik, Dawid Lorentowicz oraz Robert Pawelec. Ponadto na konsultację kadry młodzieżowej do lat 19 zaproszono: Tomasza Biernackiego, Pawła Chybowskiego i Macieja Panasiuka.

IMG_20130823_123354

Sparingi:
Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 19:5
Skra Warszawa – Pogoń 12:45

Siedlczanie przed startem sezonu  rozegrali dwa sparingi. Najpierw Pogoń ograła Budowlanych Lublin, co jest dobrym prognostykiem przed niedzielnym starciem obu zespołów. W drugiej grze kontrolnej rugbiści z Siedlec ograli I-ligową Skrę Warszawa. Tydzień przed startem ligi Pogoniści z najlepszej strony zaprezentowali się podczas mistrzostw Polski 7, na których zdobyli srebrny medal.

Terminarz Pogoni:
1 kolejka – 25 sierpnia, 14:00
Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin

2 kolejka – 31 sierpnia, 15:00
Posnania Poznań – Pogoń

3 kolejka – 14 września, 16:00
Pogoń – Orkan Sochaczew

4 kolejka – 21 września
Lechia Gdańsk – Pogoń

5 kolejka – 28 września, 16:00
Pogoń – Arka Gdynia

6 kolejka – 5 października
Budowlani Łódź – Pogoń

7 kolejka – 20 października, 12:00
Pogoń – Ogniwo Sopot

8 kolejka – 27 października
Budowlani L. – Pogoń

Jeżeli chodzi o terminarz to tylko trzy pierwsze terminy zostały potwierdzone przez Polski Związek Rugby.

Opinie przed startem sezonu

Artur Ryczywolski (prezes Pogoni): Celem minimum jest powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu, ale marzy nam się medal. Myślę, że jest to w zasięgu tej drużyny. Stabilny skład plus doświadczenia z tamtego sezonu powinny zaprocentować.

Stanisław Więciorek (trener Pogoni): Myślę, że gdybyśmy powtórzyli 4 miejsce z zeszłego sezonu to byłaby dolna granica przyzwoitości. Powalczymy o medal, nie chcę obiecywać jakiego koloru, bo sport rządzi się swoimi prawami. Jesteśmy na krzywej wznoszącej w wynikach i osiągnięciach.

Marek Mirosz (kapitan Pogoni): Uważam, że mamy za jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Dużo nam dały sparingi, choć widać było, że momentami gra się jeszcze nie kleiła. Możemy stawiać sobie cele, ale wszystko trzeba wywalczyć na boisku, w każdym kolejnym spotkaniu.

Wszyscy na Pogoń!

W niedzielę 25 sierpnia o 14:00 odbędzie się pierwszym mecz Awenty MKS Pogoni Siedlce w nowym sezonie. Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkanie z lubelskimi Budowlanymi. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;