poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Honey Cup – Międzynarodowy Turniej Rugby w Siedlcach

W dniach 30 sierpnia – 1 września w Siedlcach odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Rugby Weteranów „Honey Cup”, imprezę przygotowuje Miejski Klub Rugby.

W turnieju zagrają cztery drużyny: Atlant Kaliningrad (Rosja), Sokół Lwów (Ukraina), Poland Veterans i gospodarze WFS Siedlce Veterans. Oprócz tradycyjnego pucharu zwycięzca turnieju otrzyma ręcznie malowany garnek wypełniony miodem.

Patronat Honorowy nad imprezą ponownie objął Piotr Karaś – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, który w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 11.00 otworzy turniej. Godzinę wcześniej kierownicy i kapitanowie drużyn spotkają się z sędziami na odprawie technicznej uzgadniając szczegóły rozgrywek. Zakończenie gier planowane jest na godzinę 14.00, następnie wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście spotkają się na Honey Cup Party czyli tradycyjnej „trzeciej połowie” gdzie nastąpi wręczenie trofeów.

Choć turniej Honey Cup zostanie rozegrany w ciągu jednego dnia, impreza potrwa od 30 sierpnia do 01 września. W piątek, 30 sierpnia planowana jest prezentacja drużyn i spotkanie z działaczami Sokoła Lwów dotyczące udziału siedleckiej drużyny w rozgrywanym na Ukrainie turnieju Karpacka Jesień, natomiast w niedzielę, 01 września zaplanowano spotkanie na linii European Veteran Rugby Association – Miejski Klub Rugby dotyczące organizacji w Siedlcach Europejskiego Festiwalu Weteranów w 2017 roku oraz uroczyste pożegnanie gości.

Turniej zostanie rozegrany na boisku bocznym stadionu Agencji Rozwoju Miasta przy ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;