niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Sparingowy rewanż KPS

Po sobotniej przegranej w Mrozach siatkarze KPS Siedlce udanie zrewanżowali się Camperowi Wyszków. W pokazowym meczu w Rząśniku pokonali ligowego rywala 3:0.

W porównaniu do sobotniego meczu w Mrozach KPS rozpoczął spotkanie z jedną zmianą w wyjściowym składzie: Piotr Milewski zastąpił Tomasza Kowalskiego. I ponownie obie drużyny stoczyły wyrównane spotkanie. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi, którą wygrali nasi zawodnicy.

W drugim secie siedlecka ekipa poszła za ciosem i zaprezentowała jednostronne widowisko pokonując drużynę z Wyszkowa aż 11 punktami! To podrażniło ambicję rywala, który w trzeciej partii prowadził już 11:5. Jednak KPS szybko zaczął odrabiać straty i ponownie po zaciętej końcówce wygrał 26:24. W tym secie dobrze spisywali się najmłodsi zawodnicy z Karolem Rawiakiem na czele.

Takie zwycięstwo ucieszyło nie tylko fanów siedleckiej drużyny, ale przede wszystkim trenera Sławomira Gerymskiego. Po sobotniej porażce, kiedy to drużyna przegrała czwartego seta choć prowadziła już 24:21, był lekki niepokój. Jednak w niedzielę w nerwowych końcówkach KPS potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo dobrze funkcjonował także blok (11:4 dla KPS), a zagrywka skutecznie odrzucała przeciwników od siatki. Jedynym zmartwieniem jest uraz Piotrka Milewskiego, który w poniedziałek przejdzie dodatkowe badania. Mamy nadzieję, że kontuzja nie jest poważna i nasz rozgrywający szybko wróci do treningów.

25.08.13, 16:00 – Rząśnik
Mecz pokazowy: Camper Wyszków – KPS Siedlce 0:3 (24:26, 14:25, 24:26)
KPS: 5. Piotr Milewski, 6. Mariusz Pruski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 1. Tomasz Kowalski , 2. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak.

autor: Paulina Soćko