środa, 19 czerwca 2024r.

Liga coraz bliżej

Tenisiści stołowi siedleckiej Pogoni znajdują się w końcowej fazie przygotowań do nowego sezonu.

Przez ostatni tydzień lipca zajęcia odbywały się raz dziennie. Na początku w treningach brali udział Hubert Byszewski oraz wychowanka Pogoni Agata Pastor, która obecnie gra w ekstraklasie kobiet. Juniorzy Tomasz Tomaszuk i Kamil Kurowski uczestniczyli w zgrupowaniach kadry Mazowsza, natomiast Jakub Folwarski był kontuzjowany. Nowy zawodnik Karol Prus-Strowski trenował w tym czasie na obozie w Gdańsku, natomiast Michał Krzyżanowski w Toruniu.

Na początku sierpnia przez tydzień w treningach w Siedlcach uczestniczył również, chłopak Agaty, Łukasz Gołda, który w tym sezonie będzie reprezentował barwy I-ligowego klubu z Zawiercia. Od 10 sierpnia do treningów po kontuzji wrócił Kuba Folwarski. Treningi odbywały się 2 razy dziennie. 17 sierpnia Pogoń udała się na obóz do ligowego rywala – klubu Dojlidy Białystok, który ma aspiracje awansu do Superligi tenisa stołowego. W rolę sparingpartnerów dla siedlczan wcielili się  Zhen Meng, Bogusław Koszyk, Tomasz Sposób oraz Kamil i Piotr Zdzieniccy. Praca treningowa skupiała się głównie na poszczególnych elementach gry połączonych z grą „na piłki”.

1238928_511688208906923_1671914325_n

– Obóz przebiegł w dobrej atmosferze. Myślę, że ten tydzień treningów z zawodnikami na tym poziomie zaowocuje dobrą grą we wrześniowych meczach rozpoczynających sezon pierwszej ligi. Ważnym aspektem tego zgrupowania była również możliwość wspólnego mieszkania oraz spędzania wolnego czasu wspólnie z kolegami z drużyny. Uważam, że wpłynie to na dobrą atmosferę w zespole w trakcie sezonu. Obecnie trenujemy w Siedlcach. 7 września inaugurujemy sezon ligowy. Pierwszy mecz odbędzie się w Warszawie. Nie jest to duża odległość od Siedlec, więc zapraszamy wszystkich naszych kibiców, by wsparli nas w walce o pierwsze punkty w nowym sezonie pierwszej ligi mężczyzn – referował trener Pogoni Jakub Sagan.

 

źródło: własne; foto: Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;