niedziela, 3 marca 2024r.

Dekada debiutów

W czwartek objął zespół, a już w sobotę poprowadził go do efektownego zwycięstwa. Wychowanek Pogoni Daniel Purzycki udanie zadebiutował w roli trenera seniorów II-ligowca.

Warto prześledzić jak w debiutach radzili sobie poprzednicy Purzyckiego. Rafał Wójcik oficjalnie zaczął krótką przygodę z Pogonią od pucharowego zwycięstwa 3:1 z Wisłą w Puławach, natomiast w ligowej premierze ograł Concordię Elbląg 2:1.

Piotr Szczechowicz zaczął pracę z biało-niebieskimi od wygranej 1:0 w Suwałkach z Wigrami. Jego poprzednikami byli pracujący w duecie Grzegorz Wędzyński i Grzegorz Siedlecki. Trenerski tandem rozpoczął pracę w III lidze od bezbramkowego remisu z Legionovią Legionowo. Inny duet Jan NiedźwiedzkiDariusz Blacha w swoim debiucie pokonał 1:0 UKS SMS Łódź.

W sezonie 08/09 Andrzej Zarzycki zaczął pracę w Pogoni od otrzymania walkowera 3:0 za mecz z Polonią II Warszawa. Przemysław Anusiewicz poległ w Wołominie z Huraganem 1:2, a Paweł Trojecki rozgromił Orzeł Goleszyn 6:1. Bezbramkowy remis ze Żbikiem Nasielsk padł w pierwszym meczu pod wodzą Józefa Topczewskiego w sezonie 04/05. Obecny asystent Purzyckiego i trener IV-ligowych rezerw Krzysztof Pawlusiewicz w rozgrywkach 02/03 przegrał 1:2 z Pilicą w Białobrzegach.

Najbardziej skutecznym trenerem był Zarzycki, który wygrał 70% spotkań (na V poziomie rozgrywkowym), ale pracował tylko 2 miesiące. Najdłuższym stażem w ostatniej dekadzie może pochwalić się Pawlusiewicz, który prowadził zespół przez 30 miesięcy. Do których osiągnięć zbliży się Purzycki?

 

Artykuł ukazał się w najnowszym Życiu Siedleckim

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;