sobota, 27 kwietnia 2024r.

MKK dwa razy lepszy od Widzewa

W rozegranych w Łodzi meczach kontrolnych koszykarki z Siedlec dwukrotnie ograły ekstraklasowy Widzew.

W pierwszym meczu po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się defensywa siedleckiego zespołu, która na niewiele pozwoliła łodziankom. Widzew wygrał tylko jedną z czterech kwart. Najskuteczniejsza w siedleckim zespole była Magda Bibrzycka (16 punktów).

29.08.13, 18:15 – Łódź
Sparing: Widzew Łódź – MKK Siedlce 39:55 (12:16, 14:11, 10:10, 3:18)
MKK: Magda Bibrzycka 16, Elżbieta Mukosiej 10, Katarzyna Salska 8, Agnieszka Krzywoń 6, Marta Urbaniak 6, Lidia Niedzielska 4, Marta Dobrowolska 3, Agata Chaliburda 2

Do rewanżu doszło w piątek. Podrażniony porażką poprzedniego dnia Widzew od początku meczu ruszył do zdecydowanych ataków. Grające na co dzień w ekstraklasie zawodniczki już po I kwarcie wypracowały sobie przewagę. Na MKK słaby początek podziałał ożywczo i od drugiej części meczu siedlczanki wzięły się za odrabianie strat. Ostatnie 3 minuty meczu podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz Todor Mollov wygrały 7:0, dzięki czemu doprowadziły do dogrywki. W niej MKK był zdecydowanie lepszy, wygrał 10:6 i cały mecz 75:71.

30.08.13, 11:00 – Łódź
Sparing: Widzew Łódź – MKK Siedlce 71:75 pd.
MKK: Magda Bibrzycka 21, Lidia Niedzielska 13, Elżbieta Mukosiej 12, Agnieszka Krzywoń 8, Marta Urbaniak 8, Katarzyna Salska 7, Marta Dobrowolska 4, Agata Chaliburda 2, Dominika Paczkowska, Dominika Prochenka

źródło: własne; foto: H. Tomporek / Widzew Łódź