poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Wygrana na początek (fotogaleria)

W premierowym meczu III Towarzyskiego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa KPS Siedlce gospodarze pokonali Krispol Września 3:1. Drugie spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku – Kęczanin Kęty okazał się lepszy od Avii Świdnik.

KPS rozpoczął spotkanie od dobrej zagrywki Tomasza Kowalskiego. Przez większość pierwszego seta drużyna grała dość spokojnie i utrzymywała przewagę na poziomie 3-4 „oczek”. W końcówce goście z Wrześni zdołali dojść KPS na jeden punkt, ale ponownie dobra zagrywka Pawła Rejowskiego pozwoliła wygrać tę partię 25:21.

W drugiej odsłonie trener Sławomir Gerymski testował inne ustawienie i posłał do boju wszystkich zawodników z kwadratu dla rezerwowych. Zdecydowanie najlepszym elementem w tej części meczu był blok. Dobrze układała się współpraca przy siatce Tomasza Stańczuka i Arkadiusza Żakiety (trzy punktowe bloki) oraz Tomasza Kowalskiego z Mateuszem Przybyłą (dwa bloki). Ponadto ostatni z nich sam zablokował rywali w dwóch kolejnych akcjach. Tę jakże udaną partię zakończył niezawodny dziś Tomek Kowalski po ataku z przechodzącej piłki. 25:15 dla KPS!

Taki wynik nie podciął skrzydeł przeciwnikom z Wrześni. W trzecim secie walka była bardzo wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła wyjść na chociażby trzypunktowe prowadzenie. Walecznym gościom udało się wygrać 28:26. Trzeba zaznaczyć, że w ekipie Krispolu Września występuje były kapitan KPS Witold Chwastyniak.

W czwartym secie KPS stopniowo powiększał swoją przewagę. Dobra zagrywka Radosława Zbierskiego oraz skuteczne ataki m. in. Damiana Schulza i Mateusza Przybyły dały siedleckiej drużynie zwycięstwo 25:17 i w całym spotkaniu 3:1.

30.08.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (25:21, 25:15, 26:28; 25:17)