czwartek, 2 maja 2024r.

Energetyczna Pogoń II (multimedia)

Rezerwy Pogoni Siedlce wygrały na własnym boisku z Energią Kozienice 3:2.

Spotkanie było rozgrywane na grząskim boisku i przy padającym deszczu. Pierwszą dobrą okazję na gola mieli siedlczanie. W 5 minucie Sylwester Buga dośrodkował w pole karne, Bartosz Kaszubowski uderzył głową, ale piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik Energii. W 18 minucie z dystansu strzelał Adrian Dziubiński, jednak to uderzenie było niecelne. Po 20 minutach gry podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Cezary Demianiuk zacentrował w pole karne, a futbolówkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym skierował Kaszubowski. W 37 minucie gospodarze wyrównali. Daniel Cupiński zwodem położył obrońcę na ziemi i posłał piłkę tuż przy słupku. Ten gol nie powinien zostać uznany, ponieważ Ciupiński w momencie podania piłki od kolegi z drużyny był na pozycji spalonej. Pierwsza odsłona kończyła się remisem 1:1.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli biało-niebiescy. Już w 48 minucie na listę strzelców wpisał się Demianiuk, który po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Krawczyka piłkę do siatki skierował głową. Kilkadziesiąt sekund później przyjezdni odrobili starty. Erwin Kisiel uderzył na bramkę sprzed pola karnego, Ciupiński będąc w „16” zmienił kierunek lotu piłki i zmylił bramkarza Pogoni Karola Budzikura. W 52 minucie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Eugeniusz Kołodziejczyk i futbolówkę nad poprzeczką z problemami przeniósł Budzikur. Pięć minut później piłka po strzale Michała Wasilewskiego wylądowała na poprzeczce. W 70 minucie Demianiuk wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Michała Domańskiego, który otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny w 74 minucie pewnym strzałem na bramkę zamienił Adrian Dziubiński. Pogoniści w ostatnich minutach mogli zdobyć jeszcze bramę, ale zabrakło dokładności w wyprowadzaniu kontr. Podopieczni trenera Pawlusiewicza ostatecznie wygrali 3:2 i po pięciu kolejkach z dorobkiem 15 punktów są liderem rozgrywek.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 4 wrześnie o godzinie 20 na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

01.09.13, 11:00 – (stadion ARMS)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Energia Kozienice 3:2 (1:1) Widzów: 50

Bramki: Bartosz Kaszubowski 20, Cezary Demianiuk 48, Adrian Dziubiński 74 (k) – Daniel Ciupiński 37, 49

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 5. Adam Chojecki, 2. Marcin Paczkowski, 6. Mateusz Padysz, 7. Tomasz Grochowski – 21. Cezary Demianiuk, 23. Sylwester Buga (90+4, 19. Patryk Kisiel), 9. Adrian Dziubiński, 8. Hubert Tomalski (83, 14. Michał Kitliński) – 15. Bartosz Kaszubowski (77, 13. Tomasz Nieścieruk), 17. Piotr Krawczyk

Energia: 91. Michał Domański – 13. Łukasz Szary, 15. Patryk Walasek, 5. Wojciech Kupiec, 19. Artur Strąg (85, 14. Damian Stanisławski) – 9. Eugeniusz Kołodziejczyk, 21. Bartosz Zawadzki (68, 6. Mateusz Majewski), 8. Andrzej Kalinka, 3. Erwin Kisiel (73, 12. Emil Piaseczny), 14. Michał Wasilewski (61, 2. Mateusz Matysiak) – 10. Daniel Ciupiński

Żółte kartki: Sylwester Buga 64 – Artur Strąg 47

Czerwona kartka: Michał Domański (70 minuta, za faul taktyczny)