sobota, 4 maja 2024r.

Posmakowali Warki

Pułaski Warka to kolejny sparingowy rywal, który musiał uznać wyższość SKK Siedlce. Oba zespoły spotkają się już niebawem w lidze, ale teraz zmierzyły swe siły towarzysko.

SKK kontynuuje serię sparingowych zwycięstw. Po wygranych z Legią teraz przyszedł czas na Pułaskiego.

Goście z Warki potrzebowali aż 5 minut, by zdobyć pierwsze punkty w meczu. Stało się to, gdy SKK prowadził 9:0. Gracze siedleckiego zespołu grali mądrze i widowiskowo. Dominowali pod koszem (Łukasz Ratajczak, Marcin Nędzi, Tomasz Gałan), co miało odzwierciedlenie w wyniku, który był coraz bardziej okazały. Z sześciu punktów przewagi po I kwarcie, w połowie spotkania zrobiło się czternaście (46:32). Z dobrej strony pokazał się wchodzący z ławki Rafał Sobiło. Nawet najbardziej wybredny kibic miał powody do zadowolenia, bowiem akcje z obu stron były dynamiczne, nie brakowało celnych „trójek” i ciekawych zagrań.

Tempo spotkanie nieco „siadło” tuż po zmianie stron. Ale tylko na trzy bezpunktowe minuty. Później walka rozgorzała na dobre. Koszykarze Pułaskiego próbowali zniwelować dystans celując zza linii 6.75 m, co wielokrotnie im się udawało. Trener Wiesław Głuszczak rotował skład, ale trzeba przyznać, że każda zmiana wnosiła wiele do gry. Swoje przysłowiowe „pięć minut” miał w drugiej części meczu Aaron Weres, który nie tylko rzucał z dystansu, ale też dynamicznie wchodził pod kosz. Goście nie mieli tyle atutów (poza widocznym Konradem Kapturskim (10 na koszulce) – 19 pkt) i suma sumarum musieli obejść się smakiem.

Kolejne mecze sparingowe SKK planowane są na 13 i 15 września w Pruszkowie. Wtedy SKK zagra kontrolnie ze Zniczem Pruszków, który w sobotę rozbił ligowego rywala siedlczan – Księżaka Łowicz 99:68 (13 pkt Kulikowskiego, 12 oczek Lewandowskiego).

07.09.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

Sparing: SKK Siedlce – Pułaski Warka 78:64 (19:13, 27:19, 19:16, 13:16)

SKK: Rafał Sobiło 17, Łukasz Ratajczak 15, Aaron Weres 14, Kamil Sulima 10, Tomasz Gałan 10, Marcin Nędzi 5, Wojciech Osiński 4, Dawid Neumann 3,

źródło: własne; foto: Michał Michalski