niedziela, 3 marca 2024r.

Najlepsi ciężarowcy świata we Wrocławiu

Wielkimi krokami zbliżają się zawody, które na tydzień zamienią Wrocław w światową stolicę podnoszenia ciężarów. Mowa o Mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w tej dyscyplinie.

Wrocław przygotowuje się do tej imprezy już od kilku miesięcy. Zawody odbędą się w dniach 20-27 października. Kobiety o czempionat globu będą rywalizować po raz dwudziesty trzeci, a mężczyźni osiemdziesiąty raz.

Na chwilę obecną zgłoszenia nadesłało 46 państw, w tym 3 z Afryki, 9 z Ameryki, 12 z Azji i 22 z Europy. Brakuje wciąż zgłoszeń z takich państw jak m.in.: Australia, Azerbejdżan, Chiny, Egipt, Indonezja, Irak, Kazachstan, Korea Płd., Litwa, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania itp.

Wiemy na pewno, że w gronie polskiej ekipy wystąpią dwie osoby związane z siedleckim ciężarami. Są to Marcin Dołęga (105 kg) – wychowanek Orląt Łuków, swego czasu reprezentował barwy WLKS Siedlce oraz była zawodniczka WLKS, Sabina Bagińska (+75 kg), która w czerwcu zmieniła barwy klubowe, a jeszcze w kwietniu zdobyła (jeszcze w barwach WLKS) złoty medal Mistrzostw Europy.

 

źródło: własne / Polska Sztanga; foto: Polska Sztanga

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;